i5 13500H Cinebench R23 sonuçları nasıl?

Throttle sadece sıcaklık değil, %15'e yakın performans kaybı var cihazda.

Tartışmaya devam etmek istemiyorum, ayrıca throttle sıcaklıktan dolayı falan diye bir şey yazmadın nereden çıkarttın anlamadım. Bir fikrin varsa da arkadaşın garantisini yakmayacak öneriler verebilirsin. Garanitiyi trottlestop bozmuyor dersen diye de HP baz ayarlar ile oynanınca direkt bozuyor, birinci elden denemişliğim var o yüzden eminim.

Görseli paylaşıyorum hocam. Bu throttle olayı nedir bilmiyorum. Bilgisayar dün geldi. Windows 11 yükledim, driverları yükleyip güncelledim.

i5 13500 HP Victus, 16 GB RAM RTX 4050.

Değerler böyle.
CPU multi 12980 pts, Single 1623 pts.

TS Bench kısmından test yaparken limits sekmesini at, test esnasında atarsan çok daha iyi olur.

Garanitiyi trottlestop bozmuyor dersen diye de HP baz ayarlar ile oynanınca direkt bozuyor, birinci elden denemişliğim var o yüzden eminim.

Uygulamayı silince ayarlar gidiyor nasıl bozulsun garanti?

Görseli paylaşıyorum hocam. Bu throttle olayı nedir bilmiyorum. Bilgisayar dün geldi. Win 11 yükledim, driverları yükleyip güncelledim.

i5 13500 HP Victus, 16 GB RAM RTX 4050.

Değerler böyle.
CPU multi 12980 pts, Single 1623 pts.

Size: 7680M için başlattığımda bir süre sonra görseldeki gibi oldu.

Dosya Ekleri

• throttlestop 2.png
    throttlestop 2.png
    386,1 KB · Görüntüleme: 49
Size: 7680M için başlattığımda bir süre sonra görseldeki gibi oldu.

Güç limiti 1, @Artoria Pendragon sanırsam throttle çözülmemiş ek olarak 90 derecelerde cihaz :D.
Konu sahibi TPL sekmesini at, ek olarak HP uygulaması varsa oradan performans moduna al.

Güç limiti 1, @Artoria Pendragon sanırsam throttle çözülmemiş ek olarak 90 derecelerde cihaz :D.
Konu sahibi TPL sekmesini at, ek olarak HP uygulaması varsa oradan performans moduna al.
Performans dengeli moddaymış.
Hocam 90 derece gösteriyor ama cihaz hiç mi ısı yaymaz. Baya ılık her yeri. Şaşırdım açıkçası ama dengeli moddan dolayı herhalde. Sayenizde öğreniyorum, mazur görün bi önceki laptop 12 yıllıktı böyle değildi teknoloji :D

Görselde ilk dengeli moddaki ayarları ve dengeli moddaki TPL değerlerini gösterdim.
Sonra performance moda aldım ve performans modunda TPL değerleriyle TS Bench test görselini paylaştım.

Performans modunda cinebench r23 testini tekrarlayacağım.

Bir de gaming hub panelinde Thermal control'de fan hızına müdahale edilebiliyor sanırım. Max yapmak mı mantıklı olur yoksa auto kalsın kendisi mi ayarlasın?

Çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• omen gaming hub.png
    omen gaming hub.png
    173,1 KB · Görüntüleme: 54
  • dengeli modda TPL bilgileri.png
    dengeli modda TPL bilgileri.png
    91,2 KB · Görüntüleme: 31
  • performans modda TPL bilgileri.png
    performans modda TPL bilgileri.png
    89,7 KB · Görüntüleme: 31
  • performans modda throttle tablosu.png
    performans modda throttle tablosu.png
    393,2 KB · Görüntüleme: 51
Hocam 90 derece gösteriyor ama cihaz hiç mi ısı yaymaz. Bayağı ılık her yeri. Şaşırdım açıkçası ama dengeli moddan dolayı herhalde. Sayenizde öğreniyorum, mazur görün bir önceki laptop 12 yıllıktı böyle değildi teknoloji :D

Görselde ilk dengeli moddaki ayarları ve dengeli moddaki TPL değerlerini gösterdim.
Sonra performance moda aldım ve performans modunda TPL değerleriyle TS Bench test görselini paylaştım.

Performans modunda Cinebench R23 testini tekrarlayacağım.

Bir de Gaming Hub panelinde Thermal Control'de fan hızına müdahale edilebiliyor sanırım. Max yapmak mı mantıklı olur yoksa Auto kalsın kendisi mi ayarlasın?

Çok teşekkür ederim.

10875H bile 100W çekebilirken bu cihaz Max 90 görüyor. Hani throttle olduğu bile belli olmuyor, HP limitlemeyi iyi yapmış demek ki.

Hocam 90 derece gösteriyor ama cihaz hiç mi ısı yaymaz. Bayağı ılık her yeri. Şaşırdım açıkçası ama dengeli moddan dolayı herhalde. Sayenizde öğreniyorum, mazur görün bir önceki laptop 12 yıllıktı böyle değildi teknoloji :D

Performans modunda Cinebench R23 testini tekrarlayacağım.

Bir de Gaming Hub panelinde Thermal Control'de fan hızına müdahale edilebiliyor sanırım. Max yapmak mı mantıklı olur yoksa Auto kalsın kendisi mi ayarlasın?

Çok teşekkür ederim.

Bu haldeyken Cinebench testi yapabilir misin?

10875H bile 100W çekebilirken bu cihaz Max 90 görüyor. Hani throttle olduğu bile belli olmuyor, HP limitlemeyi iyi yapmış demek ki.

Bu Victus'larda EC limit kaç W hocam biliyor musunuz?

Puan artacak ama throttle olduğu gerçeğini değiştirmeyecek, normalde 95W görebilmesi lazım ama hp 90'a limit koymuş.

Testi tekrarladım. Bu bahsettiğiniz 90W limitinin ne gibi bir dezavantajı olacaktır hocam? Performans olarak çok hissettirir mi?

Multi: 15106
single: 1756

Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• cinebench-r23 sonuçları.png
    cinebench-r23 sonuçları.png
    922,8 KB · Görüntüleme: 64

Yeni konular

Geri
Yukarı