i7 11800h Cinebench R23 testi sonuçları iyi midir?

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Fan ayarları bu şekildeyken (günlük kulanım değil, sadece render alırken ve test yaparken bu modu kullanıyorum);

Ekran görüntüsü 2022-02-12 133858.png

Cinebench R23 sonuçları böyle:

Ekran görüntüsü 2022-02-12 133643.png

Multi-Core testi yukarıda verdiğim fan ayarı ile yapıldı, %100 işlemci kullanımı ve sıcaklık sabit 94 derece. (Evet biraz fazla)
Single-Core testi yukarıda verdiğim fan ayarı ile yapıldı, ortalama %20 işlemci kullanımı ve sıcaklık ortalama 86 derece. (Bu laptopun tek kötü yanı ısınması)

Sonuçlar iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan ayarları bu şekildeyken (günlük kulanım değil, sadece render alırken ve test yaparken bu modu kullanıyorum);

Eki Görüntüle 1302903

Cinebench R23 sonuçları böyle:

Eki Görüntüle 1302906

Multi-Core testi yukarıda verdiğim fan ayarı ile yapıldı, %100 işlemci kullanımı ve sıcaklık sabit 94 derece. (Evet biraz fazla)
Single-Core testi yukarıda verdiğim fan ayarı ile yapıldı, ortalama %20 işlemci kullanımı ve sıcaklık ortalama 86 derece. (Bu laptopun tek kötü yanı ısınması)

Sonuçlar iyi mi?
İşlemci Throttle oluyor mu? Oluyorsa kötü diyebilirsin. Yani sonuçta tam performans vermiyor demek oluyor bu. Birçok sistem için elbet iyi ama hakettiği sonucu da alamıyorsun.

İşlemci Throttle oluyor mu? Oluyorsa kötü diyebilirsin. Yani sonuçta tam performans vermiyor demek oluyor bu. Birçok sistem için elbet iyi ama hakettiği sonucu da alamıyorsun.
Yok Throttle yapmadı, hep aynı performansı verdi?
Yani iyi mi sonuçlar?

Bu skorlar iyi muhtemelen throttle oluyor benim skorlarım budan %7-10 kadar daha iyi. Bende de T7 v 25.1 var.
Throttle falan neyse, iyi mi kötü mü?
Bana lazım olan şey o.
Bu skorlar iyi muhtemelen throttle oluyor benim skorlarım budan %7-10 kadar daha iyi. Bende de T7 v 25.1 var.
O MSI kasa, benimki giriş seviye TongFang.

Yok Throttle yapmadı, hep aynı performansı verdi?
Yani iyi mi sonuçlar?
Daha üst alan vardır. Ki varmış şimdi bir arkadaş yazmış. 94 derecede Throttle oluyor olmalı bana kalırsa. PROCHOT ibaresi kırmızıya dönmüş mü ana ekranda?

ThrottleStop kullanıyorsan bir şeyler yapabiliriz.

Multi Core puanın 1500 az single core puanın da 100 puan az. Bir problem yok ancak ya throttle yediğin için ya da sıcaklıkların yüksek olduğundan işlemci kendisini test sırasında boostlamıyor.

Sağ olun.
Yarın konu açarım.
Laptoptan fazlaca memnunum, ama biraz ısınma var.
Test sırasında HWiNFO programını açık bırakıp CPU Usage ve Thermal Throttling sekmelerini gözlemle. CPU Usage %100 olmalı Thermal Throttling "No" yazmalı.
CB23 testini tekrarlayıp dediklerimi gözlemle.

Geri
Yukarı