i5 13500H Cinebench R23 sonuçları nasıl?

mguness52

Picopat
Daha fazla  
Ben yeni bilgisayar aldım: i5 13500 HP Victus, 16 GB RAM RTX 4050.

CPU multi 12980 pts, Single 1623 pts.

Bilgisayarı daha dün kurdum. Atlamış olabileceğim bir ayar olabilir mi acaba emin olamadım.

Ben yeni bilgisayar aldım: i5 13500 HP Victus, 16 GB RAM RTX 4050.

Bilgisayarı daha dün kurdum. Atlamış olabileceğim bir ayar olabilir mi acaba emin olamadım.

Throttle oluyor gibi, ThrottleStop indirip limits sekmesini at.

Devasa bir fark gözükmüyor ortalamaya bakıldığında.

Screenshot_2.png

1300 puan nerede hocam?

Bilmem belki oturduğu bölgede hava sıcaktır 🤷‍♂️, belki üretici bu farkı gözden çıkartıp serin çalışmasını istemiştir 🤷‍♂️, belki laptopun altında ısıyı tutacak bir şey vardır 🤷‍♂️, arkadaşın arkada bir şeyler açıktır işlemciyi ufak yüke bırakıyordur 🤷‍♂️, belki güç ayarlarını yapmamıştır 🤷‍♂️, daha birçok neden olabilir çünkü 1300 puan fark çok az her şey neden olabilir buna. 3000-4000 fark olsa bir yerde yanlış yapmış arkadaş diyebilirim ama bu kadar azı için bir anlamı yok, hatta testi bir daha yapsa 1000 fark bile kalabilir.

Bilmem belki oturduğu bölgede hava sıcaktır 🤷‍♂️, belki üretici bu farkı gözden çıkartıp serin çalışmasını istemiştir 🤷‍♂️, belki laptopun altında ısıyı tutacak bir şey vardır 🤷‍♂️, arkadaşın arkada bir şeyler açıktır işlemciyi ufak yüke bırakıyordur 🤷‍♂️, belki güç ayarlarını yapmamıştır 🤷‍♂️, daha birçok neden olabilir çünkü 1300 puan fark çok az her şey neden olabilir buna. 3000-4000 fark olsa bir yerde yanlış yapmış arkadaş diyebilirim ama bu kadar azı için bir anlamı yok, hatta testi bir daha yapsa 1000 fark bile kalabilir.

Throttle sadece sıcaklık değil, %15'e yakın performans kaybı var cihazda.

Throttle oluyor gibi, ThrottleStop indirip limits sekmesini at.

Hocam aşırı bi ısınma olmadı cihazda. Hatta öyle çok bi ısı yükselmesi bile olmadı. Görseli paylaşıyorum hocam. Bu throttle olayı nedir bilmiyorum. Bilgisayar dün geldi. Win 11 yükledim, driverları yükleyip güncelledim.

i5 13500 HP Victus, 16 GB RAM RTX 4050.

Değerler böyle.

Dosya Ekleri

• throttlestop limit.png
    throttlestop limit.png
    197,4 KB · Görüntüleme: 59

Yeni konular

Geri
Yukarı