i5 13600K RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
40-45 bin
Ekran kartı olmadan mı çalıştırıcaz :D

Linkler karışmış.

Linkler karışmış.
Reis öncelikle teşekkür ederim.
Biliyorum amd tarafından toplarsam daha uyguna gelicek ama yıllardır ısınamadım amdye ondan nvidia tarafına yöneldim tabi onların da fiyatları malum.
Çok fazla bir bilgim de yok o yüzden senden ricam nvdia ekran kartına sahip bir sistem de önerebilirsen ya da önerdiğin sisteme ekleme yapabileceğim eşdeğer varsa söyleyebilirsen sevinirim

Biliyorum AMD tarafından toplarsam daha uyguna gelecek ama yıllardır ısınamadım AMD'ye ondan NVIDIA tarafına yöneldim tabii onların da fiyatları malum.
Çok fazla bir bilgim de yok o yüzden senden ricam NVIDIA ekran kartına sahip bir sistem de önerebilirsen ya da önerdiğin sisteme ekleme yapabileceğim eş değer varsa söyleyebilirsen sevinirim

Isınmama durumu yok, boşuna düşük düşük VRAM kart almayın 4070 Ti olabilir ama 2-3 yıl gider VRAM yüzünden.

Biliyorum amd tarafından toplarsam daha uyguna gelicek ama yıllardır ısınamadım amdye ondan nvidia tarafına yöneldim tabi onların da fiyatları malum.
Çok fazla bir bilgim de yok o yüzden senden ricam nvdia ekran kartına sahip bir sistem de önerebilirsen ya da önerdiğin sisteme ekleme yapabileceğim eşdeğer varsa söyleyebilirsen sevinirim
Bu kasayı toplamaktaki amacı. hikaye bazlı (rdr2, cybrpunk 2077 gibi) oyunları en üst kalitede oynamak onun da bilgisini vermek isterim

Isınmama durumu yok, boşuna düşük düşük VRAM kart almayın 4070 Ti olabilir ama 2-3 yıl gider VRAM yüzünden.
Diyosun ki oyun oynicaksan ve ısınma sorunu istemiyosan amd den yürü

Bu kasayı toplamaktaki amacı. Hikaye bazlı (RDR2, cybrpunk 2077 gibi) oyunları en üst kalitede oynamak onun da bilgisini vermek isterim

7900XT ile çok rahat oynarsınız.

Bu kasayı toplamaktaki amacı. Hikaye bazlı (RDR2, cybrpunk 2077 gibi) oyunları en üst kalitede oynamak onun da bilgisini vermek isterim

Diyosun ki oyun oynayacaksan ve ısınma sorunu istemiyorsan AMD'den yürü

Isınma dediğim sizin ısınamama sorunuydu ikisi de güzel soğur ama amaç sadece oyunsa ve uzun vade ise evet AMD.

Selamlar, Sinerjinin bu işlemci ve ekran kartı için hazır sistemi var. Bunu da bilen arkadaşlar değerlendirebilirler.

Merhabalar bu ay içerisinde altta belirttiğim sistemi toplamayı düşünüyorum;

Ekran Kartı: ASUS GeForce RTX 3060 Ti TUF GAMING OC 8GB GDDR6X 256 Bit
İşlemci: i5 13600k
Anakart: Gigabyte Aorus B760M Elite AX 7600 MHz (O.C.) DDR5 LGA1700 mAtx
Ssd: Samsung 1TB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3300MB)
Ram: Kingston FURY Beast DDR5 RGB 32GB (2x16GB) 5600MT/s DDR5 CL36 DIMM
Kasa: VENTO VG20AL 750W 80Plus Tempered Glass USB 3.0 Mesh RGB ATX Mid Tower Kasa
Soğutma: Sıvı Soğutma GameBooster TITAN 360 RGB Fanlı 360mm GB-LCS-SC360
Mönitör: ASUS TUF VG24VQE 23.6" 1 MS 165 Hz FHD FreeSync Kavisli Oyuncu Monitörü
Bütçe: 40-45 bin arası

Parçalar uyumlu mu?
Önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı?
Böylesine pahalı parçalar almanızı tavsiye etmem. Sonuç olarak en ucuz 3060 ile en pahalı 3060 arasında ortalama %10 performans farkı vardır. Bir arkadaş i5-12400f rtx 3060 ti sistemi monitörle birlikte 18.5k'ya almıştı. 2 ay falan oldu o alalı. Eğer 45k bütçeniz varsa rtx 4070ti ve i7 içeren bir sistem alabilirsiniz. Verdiğiniz paraya değecek parçalar ssd ve monitördür.

Yeni konular

Geri
Yukarı