i5 13600K ve RTX 3060 Ti sistem toplama önerisi

Bütçe
40000
Ekran kartı şartından vazgeçtim. Bu kadar eziklenmeden sonra başka bir ekran kartı almaya karar verdim ama hangisinin oyun için uygun olacağına karar veremedim. i5 13600K şart ama.

Pek AMD taraftarı değilim kusura bakmayın. Zaten AMD işlemcilerinden de hiç anlamam. Uzun ömürlü olması alt hedeflerimden biri. O kadar yorucu oyunlar oynayacağımı düşünmüyorum o yüzden sıvı soğutucu ile birlikte uzun ömürlü olur bence.
Hocam siz en iyisi sitem toplamama yardım edin vb. Tarzı bir konu açın bütçenizi yazın daha iyi olur.

Ekran kartı şartından vazgeçtim. Bu kadar eziklenmeden sonra başka bir ekran kartı almaya karar verdim ama hangisinin oyun için uygun olacağına karar veremedim. i5 13600K şart ama.

Pek AMD taraftarı değilim kusura bakmayın. Zaten AMD işlemcilerinden de hiç anlamam. Uzun ömürlü olması alt hedeflerimden biri. O kadar yorucu oyunlar oynayacağımı düşünmüyorum o yüzden sıvı soğutucu ile birlikte uzun ömürlü olur bence.
Sizce olunca uzun ömürlü olmuyor ama. İleride işlemci değiştiğinde anakart değiştirmek zorunda kalmayın diye AM5 soket tavsiye ediyorum. İntel işlemcili öneri yapamayacağım istediğiniz koşullarda. Arkadaşlar yardımcı olur.

Sizce olunca uzun ömürlü olmuyor ama. İleride işlemci değiştiğinde anakart değiştirmek zorunda kalmayın diye AM5 soket tavsiye ediyorum. Intel işlemcili öneri yapamayacağım istediğiniz koşullarda. Arkadaşlar yardımcı olur.

Tamamdır. Başkası Intel ile yardım edeceğini söyledi. Yardımınız için teşekkürler.

Hocam siz en iyisi sitem toplamama yardım edin vb. Tarzı bir konu açın bütçenizi yazın daha iyi olur.

Olur. Biri Intel ile sistem toplayıp atacağını söyledi. Memnun kalmazsam öyle bir konu açarım. Tekrardan hepinize teşekkürler.

Kasa ve psu:
Anakart:
İşlemci:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Soğutucu:

42205 lira toplam. Monitör istemiyordunuz galiba.

Son düzenleme:
Kasa ve psu:
Anakart:
İşlemci:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Soğutucu:

Kasa 360mm desteklemiyor. Ayrıca kasa içindeki psu yetmez.

Kasa ve psu:
Anakart:
İşlemci:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Soğutucu:

Evet monitör istemiyordum. Bu arada anakartta sadece 1 RAM slotu var nasıl 2 tane takacağımı anlamadım. Soğutucu olarak 240mm istiyordum zaten 13600K için 360mm fazla bence o yüzden büyüklük sıkıntısı yaşamam. Bir de 4070 yerine 4060 Ti almaya karar verdim. Sizce nasıl olur?

Evet araştırsanız iyi olur. 624W veriyor 12v kanalından. Tam yükte sıkıntı çıkarır. Soğutma cm olarak öne sığmıyor elimde mevcut aynı kasadan.
Yetiyor hocam, kart zaten 200W çekiyor. İşlemci 125. Etti sana 325W, geriye 275W kaldı. Geri kalan parçalarda hayvan kadar güç tüketen parçalar değil.

Evet monitör istemiyordum. Bu arada anakartta sadece 1 RAM slotu var nasıl 2 tane takacağımı anlamadım. Soğutucu olarak 240mm istiyordum zaten 13600K için 360mm fazla bence o yüzden büyüklük sıkıntısı yaşamam. Bir de 4070 yerine 4060 Ti almaya karar verdim. Sizce nasıl olur?

Soğutma olarak o zaman LT520 veya Arctic 240mm bakabilirsiniz ama tavsiyem 360mm bakmanız. 13600KF 125W TDP çekiyor, bu fazla bir değer.

Bütçe olarak sorun yaşıyorsanız 4060 Ti alın ama 4070, 3090 gücünde bir kart, niye vaz geçtiniz?

Yetiyor hocam, kart zaten 200W çekiyor. İşlemci 125. Etti sana 325W, geriye 275W kaldı. Geri kalan parçalarda hayvan kadar güç tüketen parçalar değil.

Soğutma olarak o zaman LT520 veya Arctic 240mm bakabilirsiniz ama tavsiyem 360mm bakmanız. 13600KF 125W TDP çekiyor, bu fazla bir değer.

Bütçe olarak sorun yaşıyorsanız 4060 Ti alın ama 4070, 3090 gücünde bir kart, niye vaz geçtiniz?
Oynayacağım oyunlar işlemciyi öyle deli zorlamaz o yüzden 240mm uygun. 4070'den vazgeçme sebebim de dediğiniz gibi biraz pahalı geldi :(
Acaba 16 gb ram, 4060 Ti ve 240mm uygun bir soğutucuyla beraber tekrar atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı