i5 13600KF RTX 4070 sistem RE4 düşük FPS

Videolarda 14 GB kullanıyor, attığı videoda bile kırmızı gözüküyor.

Yani sağ alttaki koskoca kırmızı yazıyı görmezden geleceğiz öyle mi? Basbaya yetersiz işte VRAM.

Oyun 1080p kaplama kalitesini düşürmeyince direkt çöküyor ne 4K'sından bahsediyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha demin girdim ben oyuna. 4K'da kullandığı VRAM miktarı 11 GB'yi geçmedi. Orada kırmızı yazıyor ama niyeyse o kadar kullanmıyor. Horizon Zero Dawn oyununda da menüde 6 GB VRAM yazardı ama oyun VRAM'i Full kullanıyordu. 8 GB VRAM'li ekran kartıyla girersen oyun çöker tabii. Burada anormal bir durum yok çünkü oyun zaten minimum 9 GB VRAM kullanıyor Max. Ayarlarda.

Ha şunu da ekleyeyim, VRAM yeterli dediğim kısım 1080p çözünürlük içindi bu arada. Kartın 12 GB belleği var. O attığınız resimde oyun 4K çözünürlükte. Sanırım mesajı yanlış anladınız.

Son düzenleme:
YouTube ile asla sisteminizi kıyaslamayın adamlar Windows lite Windows edit kullanıyor arka planda 1 tane islemi olmayan özel sürümlerde test ediyorlar asla YouTube performansına ulaşamazsınız.

Nerede yetersiz VRAM? 10 GB küsur kullanıyor.

Sen bu kafayla devam et, sayenizde NVIDIA 4 GB 5070 de çıkarır. VRAM yeterli bak 3.9 GB kullanıyor dersin. Yazık.

Daha demin girdim ben oyuna. 4K'da kullandığı VRAM miktarı 11 GB'yi geçmedi. Orada kırmızı yazıyor ama niyeyse o kadar kullanmıyor. Horizon Zero Dawn oyununda da menüde 6 GB VRAM yazardı ama oyun VRAM'i Full kullanıyordu. 8 GB VRAM'li ekran kartıyla girersen oyun çöker tabii. Burada anormal bir durum yok çünkü oyun zaten minimum 9 GB VRAM kullanıyor Max. Ayarlarda.

Neyi zorluyorsun gerçekten anlamış değilim, burada aynı gemideyiz. Evet kardeşim VRAM az desen ölür müsün 2 yıla kalmadan çoğu oyunu Ultra oynatacak gücü olsa bile VRAM yetmediği için high bile oynayamayacaksın neden bahsediyorsun.
NVIDIA koyun gibi sağıyor resmen sizde alıyorsunuz, vallahi bak bana bir tane mantıklı argüman sun haklısın özür dileyeceğim. Eğer " evet VRAM az " dersen koyun olduğunu kabul etmiş olacağın için gayet yeterli diye savunmaya çalışıyorsun kendini, sende biliyorsun yetersiz olduğunu.
11 GB geçmedi diye savunma mı olur Allah aşkına ya, mantığa bak. Desen ki param var seneye de yeni kart alırım VRAM derdim olmaz eyvallah. Ancak biz zengin değiliz bir kart alıp uzun zaman kullanmak istiyoruz, çıktığı yılda bile 12 de 11 kullanan oyunlar var daha ne diyebilirim?

Birkaç sene sonrası beni bağlamaz.

NVIDIA'ya gönder slogan yapsın :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen bu kafayla devam et, sayenizde NVIDIA 4 GB 5070 de çıkarır. VRAM yeterli bak 3.9 GB kullanıyor dersin. Yazık.

Neyi zorluyorsun gerçekten anlamış değilim, burada aynı gemideyiz. Evet kardeşim VRAM az desen ölür müsün 2 yıla kalmadan çoğu oyunu Ultra oynatacak gücü olsa bile VRAM yetmediği için high bile oynayamayacaksın neden bahsediyorsun.
NVIDIA koyun gibi sağıyor resmen sizde alıyorsunuz, vallahi bak bana bir tane mantıklı argüman sun haklısın özür dileyeceğim. Eğer " evet VRAM az " dersen koyun olduğunu kabul etmiş olacağın için gayet yeterli diye savunmaya çalışıyorsun kendini, sende biliyorsun yetersiz olduğunu.
11 GB geçmedi diye savunma mı olur Allah aşkına ya, mantığa bak. Desen ki param var seneye de yeni kart alırım VRAM derdim olmaz eyvallah. Ancak biz zengin değiliz bir kart alıp uzun zaman kullanmak istiyoruz, çıktığı yılda bile 12 de 11 kullanan oyunlar var daha ne diyebilirim?

NVIDIA'ya gönder slogan yapsın :D

Niye ağladın bu kadar anlamış değilim. Ben 1080p için yeterli olduğunu söyledim. Bir ton saçmalamışsın. 11'i geçmiyor dememizin bir sebebi var önce git mesajları düzgün oku.

Kanka arka plandaki uygulamalar, oyunun aldığı güncelleme falan değiştiriyor işi. Çok takma deli olursun. Bende de 4070 var. i5 13400 var. ryzen 5 7600ü olan adam videoda benden 10 fps falan daha fazla alıyordu diye deli olmuştum dün. Neden bilmiyorum ama değişiyor. İşlemci markası farkı bile değiştiriyor. Ha nasıl kendini rahatlatırsın, Mesela rdr 2 test videosundaki fps değerlerin aynı ise, ya da başka bir oyundaki fps değerlerin videodaki ile aynı ise sorun yok.
Oo frekanstv de burda hoş geldin dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı