RTX 4070 i3 13600KF sistemde %0.1 FPS en düşük kaç olmalı?

omercetin6034

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistem topladım. MSI Afterburner'dan değerleri takip ediyorum. Ara sıra oyun oynarken %0.1 FPS 40'lara vs düşüyor. Hafif hissediyorum. Sistemsel sıkıntı var diye korkuyorum. En düşük kaç olmalı bu değer? Sistemim şu şekil:
  • RTX 4070 OC 12 GB
  • i5 13600KF
  • ASUS TUF Gaming Z690 Plus D5.
  • G.Skill 2x16 GB 6000MHz CL36
  • 1TB Kingston SSD.

Bazı oyunlarda düşüyor hepsinde değil. LoL, CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda sıkıntı yok. Warzone 2'de yaşıyorum ve birkaç oyunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Warzone zaten optimizasyon sıkıntılı bir oyun diye hatırlıyorum. Normal yani.

Merhaba. Sistem topladım. MSI Afterburner'dan değerleri takip ediyorum. Ara sıra oyun oynarken %0.1 FPS 40'lara vs düşüyor. Hafif hissediyorum. Sistemsel sıkıntı var diye korkuyorum. En düşük kaç olmalı bu değer? Sistemim şu şekil:
  • RTX 4070 OC 12 GB
  • i5 13600KF
  • ASUS TUF Gaming Z690 Plus D5.
  • G.Skill 2x16 GB 6000MHz CL36
  • 1TB Kingston SSD.

Bazı oyunlarda düşüyor hepsinde değil. LoL, CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda sıkıntı yok. Warzone 2'de yaşıyorum ve birkaç oyunda.
DDU ile sürücüyü kaldırın, Nvidia sürücüler için önerileni yükleyin ve bu şekilde bir gözlem yapın. Bu oyun gerçekten bahsettiğiniz nedenlerden ötürü çok sinir bozuyor. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bana biraz faydası olmuştu diye hatırlıyorum, 526.86 sürümünü bir deneyin. İnşallah size de faydası olur.

Bu videoda adam 526.98 sürümünde daha fazla fps almış. Biraz deneme yanılma yapmanız da gerekebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Warzone optimizasyonunda sıkıntısı olan bir oyun maalesef ki DLSS var ama onu açınca daha az FPS alıp daha leş bir görüntü alıyorsun vs. Ne kadar iyi bir sistemin olursa olsun herkes eşit FPS alıyor 120 130 görüyorsan öp başına koy.

En iyi FPS'i test edilmiş driver şu anlık 526.98 ha senin ekran kartı 4070 kurarsan destekler mi bilmem.

Drop sorunum yok sistemi alalı 2 ay oluyor biraz ürktüm ama kasma vs yok ara sıra %0.1 FPS 40 50 FPS'lere düşüyor aka oyun akıcı drop vs yemiyorum rahat şekilde 200 FPS civarları oynuyorum 165'e sabitleyerek oynuyorum bu arada admin başlığı yanlış yazmış i3 yazmış işlemci i5

Son düzenleme:
Drop sorunum yok sistemi alalı 2 ay oluyor biraz ürktüm ama kasma vs yok ara sıra %0.1 FPS 40 50 FPS'lere düşüyor aka oyun akıcı drop vs yemiyorum rahat şekilde 200 FPS civarları oynuyorum 165'e sabitleyerek oynuyorum bu arada admin başlığı yanlış yazmış i3 yazmış işlemci i5
Sisteminiz için olması gereken FPS değerleri nedir bilemiyorum lakin bahsettiklerimi uygulayarak en yüksek performansı alabilirsiniz. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı