i5 14400F RTX 4060 Ti Oyunlarda FPS düşmesi

ElmarAZE1

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yeni sistem aldım. Sorunum oyunlarda aniden FPS düşmesi olması. 100-165 FPS aldığım oyunlarda aniden 5-10 FPS düşmesi oluyor ve bunu hissediyorum. İşlemci sıcaklığı normal 60 dereceyi geçmiyor. GPU sıcaklığıda 59-60 derece oluyor oyunlarda. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar?

Sistemim
CPU- Intel i5 14400F 2.50 GHz
GPU- Zotac RTX 4060 Ti 8 GB
MB- MSI Pro H610-M DDR5
SSD- Kingston M.2 1TB
RAM- Crucial 32 GB DDR5 4800MHz

5-10 FPS değerinde düşmesi normal. Oyun içi bazı bölgelerde düşmesi vesaire normal. Çok yüksek bir FPS azalması olsaydı o anormal olabilirdi. Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi? BIOS güncel mi? (stabilite bakımından).

5-10 FPS değerinde düşmesi normal. Oyun içi bazı bölgelerde düşmesi vesaire normal. Çok yüksek bir FPS azalması olsaydı o anormal olabilirdi. Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi? BIOS güncel mi? (stabilite bakımından).
Her şey güncel.Fps düçünce takılmanı hiss ediyorum ve beni rahatsız ediyor.Bazen çok düşdüyüde oluyor fps-in

Her oyunda mı aynısını yapıyor? V-Sync açık mı oynuyorsunuz? Hangi oyunlarda bu sorun var?

Hangi oyunlarda hocam? Online mi hikaye mi? İzlence açıp değerleri kontrol ettiniz mi?
Fark etmiyor.MSI afterburner ile kontrol etdim.Sıcaklıklar normal.Drop girdiyi an şunu fark etdimki gpu kullanımı aniden 100%-den aşağıya iniyor ve sonra yine kalkıyor.İşlemcide öyle.2-3 saniye aralığında oluyor bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı