Çözüldü 4060 Ti i5 14400F sistemden tam performans alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xosi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GoodRam 8GB IRDM X 3200MHz CL16 DDR4 Kırmızı Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
GoodRam 500GB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD (4700MB Ok
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 4060 TI VENTUS 2X BLACK 8G OC 8GB
Anakart
MSI PRO H610M-E 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI V
İşlemci
Intel Core i5 14400F 2.5GHz 20MB Önbellek 10 Çekir
Yeni bir sistem topladım. Sistem geldi, bir sıkıntısı falan yok. Her şey yerinde ama aldığım FPS değerleri normalden düşük gibi geliyor. Mesela, örnek olarak Valorant'ta 250 300 FPS veriyor. Driver olsun ya da herhangi bir indirmem gereken bir şey olsun,

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-23-13-29-26-825_com.whatsapp.png
    Screenshot_2024-02-23-13-29-26-825_com.whatsapp.png
    236 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözünürlük 1920x1080 eve gittiğimde bakacağım Intel Turbo'ya.

Şu an BIOS menüsünden o ayarı bulmaya çalıştım ama bulamadım CPU ayarlarına dokunamıyorum sanırsam.

Pardon şimdi tekrardan baktım da Turbo Boost Technology açık gözüküyor var mı başka yapmamı önerdiğiniz bir şeyler?

Yüksek ayarda ortalama 400FPS almanız gerekli. Başka oyunlarda da benzer bir durum var mı?
Oyundayken değerleri MSI Afterburner ile izleyin herhangi bir ısınma veya frekans düşüşü var mı?

Bazı ezber çözümler şunlar:
XMP kapalı ise onu açın. Microsoft Store'dan MSI Center indirip driverları güncelleyebilirsiniz. Windows'un güç ayarlarını yüksek performans/nihai performansa alabilirsiniz. Valorant'ta çok izlekli görselleştirme kapalıysa onu açmalısınız.
Yeni bir sistem topladım. Sistem geldi, bir sıkıntısı falan yok. Her şey yerinde ama aldığım FPS değerleri normalden düşük gibi geliyor. Mesela, örnek olarak Valorant'ta 250 300 FPS veriyor. Driver olsun ya da herhangi bir indirmem gereken bir şey olsun,

Hangi çözünürlükte oynuyorsun? BIOS'ta Intel Turbo Boost kapalı olabilir işlemcin tam performans veremiyordur.

Hangi çözünürlükte oynuyorsun? BIOS'ta Intel Turbo Boost kapalı olabilir işlemcin tam performans veremiyordur.
Çözünürlük 1920x1080 eve gittiğimde bakacağım intel turbo ya.

şuan bios menüsünden o ayarı bulmaya çalıştım ama bulamadım cpu ayarlarına dokunamıyorum sanırsam

Pardon şimdi tekrardan baktım da Turbo Boost Technology açık gözüküyor var mı başka yapmamı önerdiğiniz bir şeyler?

Son düzenleme:
Çözünürlük 1920x1080 eve gittiğimde bakacağım Intel Turbo'ya.

Şu an BIOS menüsünden o ayarı bulmaya çalıştım ama bulamadım CPU ayarlarına dokunamıyorum sanırsam.

Yüksek ayarda ortalama 400FPS almanız gerekli. Başka oyunlarda da benzer bir durum var mı?
Oyundayken değerleri MSI Afterburner ile izleyin herhangi bir ısınma veya frekans düşüşü var mı?

XMP kapalı ise onu açın. Microsoft Store'dan MSI Center indirip driverları güncelleyebilirsiniz. Windows'un güç ayarlarını yüksek performans/nihai performansa alabilirsiniz. Valorant'ta çok izlekli görselleştirme kapalıysa onu açmalısınız.

Çözüm

Dediğiniz her şeyi yaptım şu an FPS değerleri çok efektif olmayan yerlerde 350 250 falan normal midir?

Geri
Yukarı