i5 2310 Sistem yükseltmesi

Muratkara38

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: i5 2310.
RAM: 6 GB 1333 MHz.
Ekran kartı: AMD HD 6570.
Anakart: H61H2 M.2
1TB HDD.
233 GB SSD.

Bütce 1000 2000 arası. Nasıl bir yükseltme yapmak mantıklı olur? Bir de yeni bir ekran kartı alırsam 1500 TL'yi geçmeyecek şekilde hangi ekran kartını önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Elinizdeki işlemci, anakart, RAM ve ekran kartını satıp bütçenizi artırabilirseniz hem DDR4 sistem dizersiniz hem de 2. el bir ekran kartı alabilirsiniz bence.

Hocam Apex Legends CS:GO Valorant gibi FPS oyunları arada kafa dağıtmak için hikayeli oyunlar oynuyorum. Elimdeki kasayı kaça satabilirim? Yani ne kalar eder?

Valla onu sattıktan sonra da düşünürsün de bana göre intel 10100F tabanlı bir sistem iyi olur size, CS:GO, Valorant oynadığınız için. ekran kartına da kalan paraya göre 2. el 750Ti veya daha fazla para kalırsa GTX 960 gibi kartlara bakılabilir.

Vallahi onu sattıktan sonra da düşünürsün de bana göre Intel 10100F tabanlı bir sistem iyi olur size, CS:GO, Valorant oynadığınız için. Ekran kartına da kalan paraya göre 2. el 750 Ti veya daha fazla para kalırsa GTX 960 gibi kartlara bakılabilir.

Reis kusura bakma uyuya kalmışım şimdi 10100F için yeni bir anakart gerekmez mi bu işin RAM tarafı var 2.el RAM mi önerirsin yoksa sıfır mı, anakart iyi olmasına önem veriyorum hocam çünkü bir sistem yükseltmesi yaptığımda anakart ile ilgili sorun olmaması benim için çok önemli bir de şimdilik uzay montaj sistem mi olsun yoksa kasa almamı tavsiye eder misin?
Valla onu sattıktan sonra da düşünürsün de bana göre intel 10100F tabanlı bir sistem iyi olur size, CS:GO, Valorant oynadığınız için. ekran kartına da kalan paraya göre 2. el 750Ti veya daha fazla para kalırsa GTX 960 gibi kartlara bakılabilir.
hocam bide 10100f fiyatına yakın i5 6500 var üstüne para koyup i5 6500 alabilirim

Son düzenleme:
Hayır 10100F baya önde 6500'den.
Alabiliyorsanız iyi bir B460 anakart ve 10100F alın bence. Zaten RAM falan satmanız lazım dedim ben size. 2x8 RAM 650 lira falan, bütçe yetmezse şimdilik tek 8 de alınabilir. Şu anki kasanızın hava akışı kötü değilse kullanmaya devam edersiniz. Alacağınız ekran kartına göre PSU'nuzu da değiştirebilirsiniz.

Hayır 10100F baya önde 6500'den.
Alabiliyorsanız iyi bir B460 anakart ve 10100F alın bence. Zaten RAM falan satmanız lazım dedim ben size. 2x8 RAM 650 lira falan, bütçe yetmezse şimdilik tek 8 de alınabilir. Şu anki kasanızın hava akışı kötü değilse kullanmaya devam edersiniz. Alacağınız ekran kartına göre PSU'nuzu da değiştirebilirsiniz.
hocam amd ryzen önermemenizin sebebini öğrenebilir miyim

Yeni konular

Geri
Yukarı