i5 2310 ve GT 630 Sistem Aşırı Yavaş

chelick

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda i5 2310 işlemci var ve GT 630 ekran kartı vardı. GT 1030 ekran kartı aldım. Ancak bilgisayarım yavaşladı. Ama oyunlarda orta grafikte oynadığımı şu an Ultra'da açıyor ve oynatıyor. Bilgisayarımdaki yavaşlama ve donmanın sebebi nedir sizce? Ve ne yapmalıyım? Bu arada RAM 10 GB, güç kaynağı 300W, anakartım ise ASUS 6330 serisi.
Ayrıca yazmayı unuttum, monitorum VGA girişli, ekran kartı HDMI ve DVI olduğundan dönüştürücü ile bağladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda i5 2310 işlemci var ve GT 630 ekran kartı vardı. GT 1030 ekran kartı aldım. Ancak bilgisayarım yavaşladı. Ama oyunlarda orta grafikte oynadığımı şu an Ultra'da açıyor ve oynatıyor. Bilgisayarımdaki yavaşlama ve donmanın sebebi nedir sizce? Ve ne yapmalıyım? Bu arada RAM 10 GB, güç kaynağı 300W, anakartım ise ASUS 6330 serisi.
Ayrıca yazmayı unuttum, monitorum VGA girişli, ekran kartı HDMI ve DVI olduğundan dönüştürücü ile bağladım.
Bilgisayarda SSD var mı? İşletim sistemi olarak ne kullanıyorsun? Güç kaynağının modeli ve markası nedir? SSD varsa ve ekran kartı değişikliğinden yavaşladıysa belki de PSU ucu ucuna beslediği için olabilir.

Verileriniz önemli değilse temiz bir format atıp driverları kurun.

İşletim sistemim windows 10. Güç kaynağım AcBel HBA005-ZA1GT 350, 300W. SDD tam olarak nedir onu bilmiyorum. Bilgisayardan çok iyi anlamıyorum. Ekran kartını Fifa 20 oynamak için yükseltmiştim. Sizce işimi görür mü?

İşletim sistemim windows 10. Güç kaynağım AcBel HBA005-ZA1GT 350, 300W. SDD tam olarak nedir onu bilmiyorum. Bilgisayardan çok iyi anlamıyorum. Ekran kartını Fifa 20 oynamak için yükseltmiştim. Sizce işimi görür mü?
Güç kaynağını kesinlikle değiştir çok kötü bir PSU. sistem o PSU'ya emanet edilmez. Bu PSU'yu alabilirsiniz; Corsair VS450 geleceği falan düşünürsen 600W al. HD Sential kurup fotoğrafını atar mısın? Gayet iş görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı