i5-2400 sisteme ekran kartı önerisi

E'VinoX??

Centipat
Anakart: Pegatron IPXSB
Güç Kaynağı: Xigmatek 650 Watt
RAM: DDR3 6 GB RAM 1333 MHz
İşlemci: i5 Intel i5-2400 3.10 GHz
Bu sisteme takabileceğim en güçlü ekran kartı nedir? RX550 falan takabilir miyim?

1050 Ti - 1050 - R9 380 - 960 gibi kartlar takılabilir. RX 550'yi çok rahat besler. Fakat biraz düşük kalabilir.

Bu siteden işlemcinin istediğin bir ekran kartına darboğaz yapıp yapmadığını görebilirsin.
---> Home - PC Builds

Böyle sitelere güvenmeyin. Gösterdiği değerlerin çoğu hatalı ki bu site forumda yasaklı.

Bu siteden işlemcinin istediğin bir ekran kartına darboğaz yapıp yapmadığını görebilirsin
---> Home - PC Builds

1050 Ti - 1050 - R9 380 - 960 gibi kartlar takılabilir. RX 550'yi çok rahat besler. Fakat biraz düşük kalabilir.

Böyle sitelere güvenmeyin. Gösterdiği değerlerin çoğu hatalı ki bu site forumda yasaklı.

Evet mesela AMD Ryzen 2600 ve RX 580 sisteme

Average bottleneck percentage: 8.24% (GPU bottleneck)​

Diyor ama ekran karti gayette yetiyor. %8'lik darbogaz oldugunu sanmiyorum bence %0

Evet mesela AMD Ryzen 2600 ve RX 580 sisteme

Average bottleneck percentage: 8.24% (GPU bottleneck)​

Diyor ama ekran karti gayette yetiyor. %8'lik darbogaz oldugunu sanmiyorum bence %0
%8'lik darboğaz normal bir şey. Ama darboğaz %20-%30 seviyelerine ulaşırsa sorun oluşur.

Bu fikir edinmesi için attığım bir site. Kimse %100 doğruluk payı ile tahmin edemez zaten. Gerçeğe yakın değerler yansıtıyor çoğu işlemci ve ekran kartlarında. Hataları mutlaka olacak kusursuz bir sistem değil.

%8'lik darboğaz normal bir şey. Ama darboğaz %20-%30 seviyelerine ulaşırsa sorun oluşur.

Bu fikir edinmesi için attığım bir site. Kimse %100 doğruluk payı ile tahmin edemez zaten. Gerçeğe yakın değerler yansıtıyor çoğu işlemci ve ekran kartlarında. Hataları mutlaka olacak kusursuz bir sistem değil.
Ben anladim hocam sizi bir fikir edinmek icin atmissiniz. Ama sitede bir sey dikkatimi cekti hep son cikan kartlara yonlendirmesi :) Bunlar hep ameriganin oyunlari :)

Geri
Yukarı