i5-2400 Sisteme RAM Takviyesi

quantom

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
(Dün bu sistem için SSD ve RAM konusu açmıştım, SSD satın aldım ancak sırada RAM var ve konu aşağılara düştüğü için cevap alamıyorum.)

Selamlar, malumunuz okullar uzaktan eğitime başladı. Benimde çok ama çok eski bi bilgisayarım var. Bu bilgisayara RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Elimdeki sistem şöyle;

ASUS P8H67M-LE Anakart
Intel Core i5-2400 İşlemci
4 (2x2) GB DDR3-1333 RAM

Bu bilgisayara uyumlu 8 GB RAM almak istiyorum ancak hangi model uyumlu, hangisi uyumsuz bilmiyorum. Bütçem 350 TL, bana yardımcı olur musunuz?
image.png
image-1.png
image-2.png

Anakartınızda 2 RAM slotu var. O yüzden RAM'in birini çıkarıp yerine 8 GB 1333 MHz CL9 RAM takarsanız 12 GB RAM'iniz olur. 16 yapmak istiyorsanız ikisini de çıkarıp iki tane 8 GB'lık modül eklemeniz gerek. Zaten sisteminiz en fazla 1333 MHz destekliyor.

Anakartınızda 2 RAM slotu var. O yüzden RAM'in birini çıkarıp yerine 8 GB 1333 MHz CL9 RAM takarsanız 12 GB RAM'iniz olur. 16 yapmak istiyorsanız ikisini de çıkarıp iki tane 8 GB'lık modül eklemeniz gerek. Zaten sisteminiz en fazla 1333 MHz destekliyor.
RAMlerim 2x2 şeklinde takılı, ben 4x2 şeklinde sıfırdan takacağım.

Modüllerin uyumsuz olmasından korkuyorum. Anakartın kitapçığında uyumlu bellekler listesinde Kingston belleklerde 1-2-4 GB'lık modüller için destek var. 8 GB yazmıyor.Eki Görüntüle 686456

ASUS'un kendi sitesinde anakartın maksimum 16 GB desteklediğinden bahsediliyor, bu da mantıken 2 slot olduğu için 8+8 olmalı. Ama kitapçıkta 8 GB yazmaması düşündürücü.

ASUS'un kendi sitesinde anakartın maksimum 16 GB desteklediğinden bahsediliyor, bu da mantıken 2 slot olduğu için 8+8 olmalı. Ama kitapçıkta 8 GB yazmaması düşündürücü.

İşi garantiye almak için öyle yapacağım. Zaten 2. nesil bir işlemci var günümüz için yetmiyor artık. 11. sınıftayım, şu lise biterse yapacağım ilk şeylerden birisi yeni bir bilgisayar almak. Bu son demleri artık bu makinenin.

Geri
Yukarı