i5-2400'den i5-4590 geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Swerp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 247

Swerp

Decapat
Daha önceden iyi bir işlemcim vardı bilgisayarcıya götürdüğümden benim işlemciyi alıp yerine kötü bir işlemci takmış. Neyse asıl konu i5-4590 işlemcisine geçersem FPS artar mı? Şu an Valorant'ı en düşük ayarlardan artı olarak dosyalardan da netliği düşürerek oynuyorum mecbur. Sistemim aşağıda.

• Ekran kartı: RX 570 4 GB.
  • İşlemci: i5-2400
  • RAM: 8 GB.
  • PSU: 600 watt.

Monitör 60 Hz. Drop yemeden orta ayarlarda vs. oynatacaksa alacağım.

Testler bu şekilde hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Testler bu şekilde hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS değerleri gayet iyiymiş hocam. Ben netliği düşürdüğümden bulanık oluyordu böyle drop yemeden oynasam bana kafi. Ve alabilirsem yanında 8 GB RAM daha alacağım teşekkürler yardımınız için.

Daha önceden iyi bir işlemcim vardı bilgisayarcıya götürdüğümden benim işlemciyi alıp yerine kötü bir işlemci takmış. Neyse asıl konu i5-4590 işlemcisine geçersem FPS artar mı? Şu an Valorant'ı en düşük ayarlardan artı olarak dosyalardan da netliği düşürerek oynuyorum mecbur. Sistemim aşağıda.

• Ekran kartı: RX 570 4 GB.
  • İşlemci: i5-2400
  • RAM: 8 GB.
  • PSU: 600 watt.
Mantıksız,hem işlemci değişmekle kalmayacaksınız,anakart da değişecek.Soketler aynı değil.

Bu terslikte bir iş var. Söylediğiniz işlemcilerin soketleri tutmuyor.
Yüksek ihtimal i5 3470 falan vardır öncekinde, bilgisayarcı onu değiştirmiştir.

Geri
Yukarı