i5 2400S sistem bir anda kilitleniyor

ogzkagan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bilgisayarla bir anda oyun oynarken kilitleniyor mesela Valorant oynuyorum Raze bombası yanımda patlayınca veya ışıklı zorlayıcı bir yere girdiğimde bilgisayar donuyor ve restart butonuna tıklasamda rest de atmıyor. Anca fişi çekmek lazım ben PSU'dan dolayı olduğunu düşündüm ama burayada sormak istedim.

Sistem bu şekilde.

• i5 2400S.
  • ASUS R7 265 2 GB çift fanlı modeli.
  • H61 anakart.
  • 120GB SSD.
  • Switching 250watt Power suply.

Isınma sorunu yok termal bakımlarını temizliğini yeni yaptım. Ekran kartı 65. İşlemci 50 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu ilgimi çekti.
Sorunun bir çözümünün bulunması halinde toparlayıp yazarsanız sevinirim.

''Zorlayıcı sahnelerde olduğunu söylediğiniz'' için okuma hızı yetmediğinden kilitlenip kalıyor diye belki de saçma olabilecek bir sav atıp öyle gideyim. :)

Değişim şart diyorsunuz peki en az kaç watt almalıyım işlemci ile anakart güncellemesi yapacağım.
işlemci - anakart güncellemesi derken? Yenileyecek misin?
Sadece PSU alacaksan elbette yüksek watt değeri olsun ki ilerde sistem toplar ya da yükseltirsen kullanabilesin. Şu an normalde 550watt değerlerinde kullanılıyor. Daha yüksekte alabilirsin.

O PSU ile bırakın donmayı, oyun oynayabilmeniz bile mucize.
En az 650W 80+ sertifikalı ismi cismi bilindik bir PSU alın, arkadaşın dediği gibi, yüksek güçte PSU ileriye dönük daha iyi olur.

Ben donanımdan pek anlamam, onu da yavaş yavaş öğreniyoruz.
Marix'in göndermiş olduğu ilk mesaj '' O PSU ile...mucize'' yeterli bir cevap ve ÇÖZÜM değil mi Yusuf Hocam?

Geri
Yukarı