i5 2450 0.79 GHz'de kalıyor

Şey yaptım hocam bd protohot ve disable turbuyor kapattım turn on/turn ofdan aça kapa yapılıyormuş bunu öğrendin oradan açtım on yaptım
Set multipler ile galiba voltaj veriliyor oradan biraz verince GHz'nin yükseldiğini gördüm hocam ama sanki voltajı artırdığımda çok hızlı artıyor sıcakllık hemen fan açıyor bilgisayar bende 1.50 GHz de kullanıyorum şimdilik bir zararı olur mu işlemciyi yakabilir miyim hocam fullesem
Bir de orada Volt yazıyor ya hocam aktif olarak PKG Power'ın karşısında benim işlemci kaç W a dayanabilir hocam yakma sınırım nedir veya ldeali nedir hocam
Hocam Set Multipler ayarını 23 yapın ve onun üstündeki ayarın tikini kaldırın. Işlemcimiz aynı olduğu için kendi ayarlarımı söylüyorum.

Dosya Ekleri

• fgfg.PNG
    fgfg.PNG
    103 KB · Görüntüleme: 42
  • vbvb.PNG
    vbvb.PNG
    90,1 KB · Görüntüleme: 24
Hocam öyle yaparsa sürekli turboda çalışmaz mı?
Evet ama performans isteyen biri için sıcaklık problemi zaten çözülmüş olmalı. Performans tutkunları sıcaklık sorunu halleder ilk ve ardından çarpanlarla oynar.

Ben mesela direkt laptopun altını açtım ve laptop soğutucuyu bağladım.

Bu arada o yanıt verdiğiniz kişi ThrottleStop'u tasarlayan kişi. 🤭

Hızlı bir CPU iyidir. Intel CPU'lar, C durumlarını kullanarak güç tasarrufu sağlar.

Eki Görüntüle 1333204

Sıcaklık aynı.

Eki Görüntüle 1333209

Öncelikle merhaba hocam atığınız ekran görüntilerinde fark ettim ki daha az voltajla çok daha yüksek frekans değerlerine çıkabiliyorsunuz atığım ekran görüntüsünde her şey normal mi?
Voltaj değerim ile frekens biraz fazla doğru orantılı set multiperi i tamamen düşürdüğümde frekansım 0.79 GHz'ye sabitleniyor sadece voltaj verdiğimde yükseliyor
Bir de hocam işlemcimin Max voltakı 30W olarak geçiyor bu voltajı oyunda denerken 1-2 kez geçti ama bu bir sorun olur mu?
Şimdiden teşekkür ederim hocam

gbgb.PNG

gbgb.PNG

2020 yılındaki 10850K masaüstü işlemci voltajını 2008 yılındaki 2450M mobil işlemciyle karşılaştıramazsınız.

Intel, 2450M işlemcinizi tam turbo boost hızında çalışacak şekilde tasarladı. 31T olarak ayarlayın. Bu bilgisayarınıza zarar vermez.

BIOS'ta SpeedStep'i etkinleştirin. SpeedStep devre dışı bırakıldığında, bu, bilgisayarınızın 800 MHz'de yavaş çalışmasına neden olur.

2020 yılındaki 10850K masaüstü işlemci voltajını 2008 yılındaki 2450M mobil işlemciyle karşılaştıramazsınız.

Intel, 2450M işlemcinizi tam Turbo Boost hızında çalışacak şekilde tasarladı. 31T olarak ayarlayın. Bu bilgisayarınıza zarar vermez.

BIOS'ta SpeedStep'i etkinleştirin. SpeedStep devre dışı bırakıldığında, bu, bilgisayarınızın 800 MHz'de yavaş çalışmasına neden olur?

PKG Power işlemcimin Max sınırı olan 30W geçtiği durumlar oluyor ve limits in sağında kırmızıyla Power uyarısı çıkıyor bu durumun bilgisayarıma zarar vermesinden korkuyorum.

Ben 23'e ayarladığımda bile oyun sırasında voltaj kendi kendine yükseliyor ve yine 30W'yi geçiyor bu uygulama ile işlemcimi yakabilir miyim voltaj artırmanın riskleri nedir benim için?

PKG Power işlemcimin Max sınırı olan 30W geçtiği durumlar oluyor ve limits in sağında kırmızıyla Power uyarısı çıkıyor bu durumun bilgisayarıma zarar vermesinden korkuyorum.

Ben 23'e ayarladığımda bile oyun sırasında voltaj kendi kendine yükseliyor ve yine 30W'yi geçiyor bu uygulama ile işlemcimi yakabilir miyim voltaj artırmanın riskleri nedir benim için?
Ilk önce şunu söyleyeyim Set Multipler ayarı Çarpan Hızı ayarıdır. Voltaj arttırma yada azaltma değil. Yani o ayar ile işlemcinin GHz'ini ayarlıyorsunuz. Diğer konuda pek bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı