i5 2450 0.79 GHz'de kalıyor

Kırmızı renkteki Güç mesajı için endişelenmeyin. İşlemci, herhangi bir hasara karşı koruma sağlamak için otomatik olarak yavaşlayacaktır.

Voltajınızı yükseltmek için bu programı kullanamazsınız. Hız arttığında voltaj ve güç otomatik olarak artar. Bu normal. Intel işlemciler böyle çalışır.

İşlemcinizi yakmayacaksınız. Intel, işlemcinizi tam hızda güvenle çalışabilmesi için tasarladı. 31T ayarı, Intel tarafından önerilen ayardır. BIOS'ta SpeedStep'i etkinleştirirseniz, işlemciniz muhtemelen doğru hızda çalışır ve ThrottleStop kullanmanıza gerek kalmaz.

Ilk önce şunu söyleyeyim Set Multipler ayarı Çarpan Hızı ayarıdır. Voltaj arttırma ya da azaltma değil. Yani o ayar ile işlemcinin GHz'ini ayarlıyorsunuz. Diğer konuda pek bilgim yok.

2020 yılındaki 10850K masaüstü işlemci voltajını 2008 yılındaki 2450M mobil işlemciyle karşılaştıramazsınız.

Intel, 2450M işlemcinizi tam Turbo Boost hızında çalışacak şekilde tasarladı. 31T olarak ayarlayın. Bu bilgisayarınıza zarar vermez.

BIOS'ta SpeedStep'i etkinleştirin. SpeedStep devre dışı bırakıldığında, bu, bilgisayarınızın 800 MHz'de yavaş çalışmasına neden olur?

Atığım görüntüde Max 37 bu işlemcime zarar vermezmi ya da bir süre sonra işlemcim yanmaz mı?

BIOS'a baktım ama SpeedStep diye bir ayar bulamadım maalesef hocam 31T de PKG Power fazla yükseliyor ve bu da beni korkutuyor

Pkg Power yani işlemcimin kulandığı voltaj. Ve set multiper yani çarpan hızını artırtıkça işlemcim daha fazla voltaj kulanıyor değil mi?

Attığım görüntüde yan masaüstünde oyun oynarken aldığım görüntü
Kırmızı renkteki Güç mesajı için endişelenmeyin. İşlemci, herhangi bir hasara karşı koruma sağlamak için otomatik olarak yavaşlayacaktır.

Voltajınızı yükseltmek için bu programı kullanamazsınız. Hız arttığında voltaj ve güç otomatik olarak artar. Bu normal. Intel işlemciler böyle çalışır.

İşlemcinizi yakmayacaksınız. Intel, işlemcinizi tam hızda güvenle çalışabilmesi için tasarladı. 31T ayarı, Intel tarafından önerilen ayardır. BIOS'ta SpeedStep'i etkinleştirirseniz, işlemciniz muhtemelen doğru hızda çalışır ve ThrottleStop kullanmanıza gerek kalmaz.

BIOS'ta SpeedStep'i bulamadım hocam
31T ye çıkardığımda işlemcim fazla voltaj kulanıyor ve ısı yükseliyor 100C ye geldiğinde HOT uyarısı çıkıyor bu sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• gbgb.PNG
    gbgb.PNG
    87,1 KB · Görüntüleme: 25
İşlemcinize zarar vermezsiniz ama 100°C çok sıcak. Dizüstü bilgisayarınızı açmalı ve temizlemelisiniz. Herhangi bir tozu üfleyin.

Dizüstü bilgisayarınızın içini temizlemek zorsa, bilgisayarınızın daha yavaş çalışması için 31T'yi düşürün.

Intel 35W derecesi, turbo güçlendirmenin devre dışı bırakıldığı zamandır. Intel, gücün 35W'tan daha yükseğe çıkabilmesi için turbo güçlendirmenin etkinleştirileceğini biliyor. 37W için endişelenme. İşlemciniz yanmaz.

İşlemciniz 300W'tan fazlaysa endişelenmelisiniz!

1647463154237.png

İşlemcinize zarar vermezsiniz ama 100°C çok sıcak. Dizüstü bilgisayarınızı açmalı ve temizlemelisiniz. Herhangi bir tozu üfleyin.

Dizüstü bilgisayarınızın içini temizlemek zorsa, bilgisayarınızın daha yavaş çalışması için 31T'yi düşürün.

Intel 35W derecesi, Turbo güçlendirmenin devre dışı bırakıldığı zamandır. Intel, gücün 35W'tan daha yükseğe çıkabilmesi için Turbo güçlendirmenin etkinleştirileceğini biliyor. 37W için endişelenme. İşlemciniz yanmaz.

İşlemciniz 300W'tan fazlaysa endişelenmelisiniz!

Eki Görüntüle 1334187

Yani en son 36W gördüm bundan bir şey olmaz değil mi hocam

volt dan değil Isıdan korkmamı söylüyorsunuz onun için yakın zamanda thermal bakımlarını yapacağım

300W derken anlayamadım da hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı