i5 2450M 95 dereceye kadar çıkıyor

yuuki5722

Femtopat
Daha fazla  
i5 2450M işlemcim boşta 68 70 72 yükteyken 95 derece oluyor ekran kartım maksimum 80 oluyor ve termal macunlarını yeni değiştirdim Cooler Master bir termal macunla neden ısındığını bir türlü çözemedim. İşlemcim undervolt desteklemediği için undervoltta yapamıyorum yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 2450M işlemcim boşta 68 70 72 yükteyken 95 derece oluyor ekran kartım maksimum 80 oluyor ve termal macunlarını yeni değiştirdim Cooler Master bir termal macunla neden ısındığını bir türlü çözemedim. İşlemcim undervolt desteklemediği için undervoltta yapamıyorum yardım eder misiniz?

Sensörler bozuk olabilir.

Öncelikle hocam şunu deneyin bir;
  • Güç seçeneklerine giriyorsunuz.
  • Plan ayarlarını değiştire basıyorsunuz.
  • Gelişmiş güç seçeneklerine basıyorsunuz.
  • Çıkan yerden işlemci güç yönetimine geliyorsunuz.
  • En yüksek işlemci durumuna tıklayıp pil ve prizde %80 veya %90 yapıyorsunuz.
Başka bir konuda yine aşırı ısınan bir işlemciye bu adımları uygulayınca ısı düşmüştü. Performans olarak çok bir kayıp yaşamazsınız merak etmeyin. İşlemciyi tam güçte çalıştırmıyor böylece ısı azalıyor.

Hangi sensörler anlayamadım.
Öncelikle hocam şunu deneyin bir;

Başka bir konuda yine aşırı ısınan bir işlemciye bu adımları uygulayınca ısı düşmüştü. Performans olarak çok bir kayıp yaşamazsınız merak etmeyin. İşlemciyi tam güçte çalıştırmıyor böylece ısı azalıyor.

Hemen deneyip yazacağım size.

Yardım edilecek bir şer yok. Zamanında da böyleydi şimdi böyle.
Bu yazıyı 2450M işlemcili bir laptoptan yazıyorum ve şu anda 70 derece.

Seninki de mi Samsung?
Hocam bende de İ7-2670QM işlemcili Samsung laptop var ve boşta 45-50 derece arası çalışıyor. Çok eskiden 25-30 arası çalışırken şimdi 45-50 olması iyi değil ama yani baktığımız da İ7-2670QM daha fazla güç çeken ve ısınan bir işlemci sizinkine göre. Ve ona rağmen 45-50 derece de çalışıyor boşta. Sanırım Samsung laptopların soğutma sistemleri zaman geçtikçe zayıflaşıyor. :) Arka tarafta CPU'yu aşırı kullanan bir uygulama var mı bakın öncelikle. Sorun tek donanımsal değil yazılımsal da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı