Çözüldü i5-2450M frekansı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İşlemci bilgisayarı açtığımda ilk 2.50 GHz idi, hiçbir problem yoktu ancak sonra hep 0.70 GHz'lerde gezmeye başladı. Bilgisayarı kapatıp açtım, yine bir 20 dk. 2.50 GHz idi, sonra 0.80 oldu. Şimdi 1.0 GHz'lerde geziyor. Bazen 2.30'lara çıkıp düşüyor.

İşlemcim i5-2450M.

Çözüm
Bende aynı işlemciyi kullanıyorum termal macununu bilgisayarcıda 100 TL'ye oldukça kaliteli bir macun olan MasterGel maker ile değiştirdim sıcaklıklar düştü ama yine ara sıra frekanslar düşüyor şarj aletini tak çıkar yapınca düzeliyor.
Bende de aynı işlemci var. Laptopum var. Bende olmuyor bu sorun. Hatta en az 2.40GHz en fazla 2.70 GHz arasında gidip geliyor.

Bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra mı Hz düşürüyor? Eğer öyleyse bir macun değişimi yapmanız gerekebilir. İlk önceliğiniz kasanın kapağını dikkatlice açıp içerideki fanların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer düzgün çalışıyorsa macun değiştirin. Çoğu ihtimal sorununuz düzelecektir. Eklediğim ekran görüntüsündeki programı indirip sıcaklık değerlerini paylaşabilirsiniz.
ekran görüntüsünü atacağım ancak termal macun şartmı çünki yazın yeni pc alacam boşa masraf olmazmı 2 ay falan kaldı yeni pc almaya

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    105 KB · Görüntüleme: 22
Ekran görüntüsünü atacağım ancak termal macun şartmı çünkü yazın yeni PC alacağım boşa masraf olmazmı 2 ay falan kaldı yeni PC almaya.

Hocam termal macun kaliteliside işinizi görür kalitesiz olmayanıda işinizi görür. 30TL civarına termal macun alıp bilgili birine sürdürebilirsiniz. 2 ay için değil de daha uzun sürede gider. Hem bilgisayarı satarken bakımı yapılmıştır diyerekte eksta para istiyebilirsiniz.

Hocam termal macun kaliteliside işinizi görür kalitesiz olmayanıda işinizi görür. 30TL civarına termal macun alıp bilgili birine sürdürebilirsiniz. 2 ay için değil de daha uzun sürede gider. Hem bilgisayarı satarken bakımı yapılmıştır diyerekte eksta para istiyebilirsiniz.
sıcaklık değerleri normalmi hocam

Geri
Yukarı