i5 2450M laptopa Windows 10 kurulur mu?

emperorpalpatine

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar, sayın forum sakinleri. Ben yaklaşık 8 senedir aktif olarak başlıkta bahsettiğim 2012 model Laptop'u kullanmaktayım. 2015'e kadar Windows 7 ile kullandım sonra 8.1'e geçiş yaptım o günden beri 8.1 kullanmaktayım. Şahsen memnunum ama Windows 10'u ilk çıktığı zamanlar denediğimde bir önyargı oluştu bende çünkü çok yavaştı. Şimdi bayağı bir sürümü çıktı ondan sorayım dedim. Yakında SSD'de alacağım. Sizce kurayım mı pişman olur muyum? Aşağıda sistem özelliklerimi belirttim;
  • Intel Core i5 2450M
  • 8 GB DDR3 RAM
  • Intel HD Graphics 2000
  • WD Blue 2.5" 1TB 128MB SATA 6 Gb/s 5400 RPM HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sayın forum sakinleri. Ben yaklaşık 8 senedir aktif olarak başlıkta bahsettiğim 2012 model Laptop'u kullanmaktayım. 2015'e kadar Windows 7 ile kullandım sonra 8.1'e geçiş yaptım o günden beri 8.1 kullanmaktayım. Şahsen memnunum ama Windows 10'u ilk çıktığı zamanlar denediğimde bir önyargı oluştu bende çünkü çok yavaştı. Şimdi bayağı bir sürümü çıktı ondan sorayım dedim. Yakında SSD'de alacağım. Sizce kurayım mı pişman olur muyum? Aşağıda sistem özelliklerimi belirttim;
  • Intel Core i5 2450M
  • 8 GB DDR3 RAM
  • Intel HD Graphics 2000
  • WD Blue 2.5" 1TB 128MB SATA 6 Gb/s 5400 RPM HDD
Ben eski bir HDD ile Windows 10 Pro 1909 kullanıyorum ve aşırı bir yavaşlık söz konusu değil. Kullanabilirsiniz bence. İşlemcim İ7 740QM

Ben eski bir HDD ile Windows 10 Pro 1909 kullanıyorum ve aşırı bir yavaşlık söz konusu değil. Kullanabilirsiniz bence. İşlemcim i7 740QM

Ama arkadışımızın işlemcisi 2. nesil bir işlemci. UEFI olarak bir Windows kuramaz bu bir. Ve işlemcisinden dolayı Windows çok yavaş kalır. Benim tavsiyem kardeşim SSD'ini al Windows'unu da değiştirme rahatına bak. Windows 10'a laf etmiyorum ama bu işlemciyle olmaz. Dediğim gibi SSD'ini al keyfine bak.

Ama arkadışımızın işlemcisi 2. nesil bir işlemci. UEFI olarak bir Windows kuramaz bu bir. Ve işlemcisinden dolayı Windows çok yavaş kalır. Benim tavsiyem kardeşim SSD'ini al Windows'unu da değiştirme rahatına bak. Windows 10'a laf etmiyorum ama bu işlemciyle olmaz. Dediğim gibi SSD'ini al keyfine bak.

Benimki 1. nesil. 😀😀 Bence gayet de kullanır ama SSD alması tabii ki de yarararına olur.

Yalnız bilip bilmeden konuşmayın 2. veya 1. nesil bir Intel işlemciye UEFI Windows kuramazsınız. Lütfen biraz bilgiye sahip olup fikriniz belirtin.
Farkındaysan ben UEFI kurulu demedim.
Ben eski bir HDD ile Windows 10 Pro 1909 kullanıyorum ve aşırı bir yavaşlık söz konusu değil. Kullanabilirsiniz bence. İşlemcim İ7 740QM
Burada da zaten eski bir HDD ile kullanıyorum yazmıştım zaten. Eski bir HDD'ye de UEFI kuralamayacağına göre okuduğunuzu anlamanızı tavsiye ederim. İyi günler. 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı