i5 2450M sistem oyun girince kapanıyor

AhmetHamza23

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
İntel HD 3000
İşlemci
İ5 2450M
1 ya da 2 haftadır sadece Roblox'a girdiğimde laptop kapanıyor. 10-30 saniye arasında hemen kapanıyor. Ama Minecraft'ta girsem 15-20 dakika oynasam da kapanmıyor. YouTube ya da başka yerde de kapanmıyor. Nedense sadece Roblox'ta.
Sistem: i5 2450M Intel HD 3000 120 GB SSD 4 GB RAM Windows 7

Maalesef ağır oyun. Jailbreak, vecihle Simulator, gibi oyunlar ağır.

Ve oyun mobil sürümde oynamasan bile 1 günde 1GB önbellek topluyor.
Hımm zaten o oyunları hiç oynamıyorum 1 yada 2 oyundan başka pek robloxta oyun oynamıyorum ve onlarda kasmıyor ama zaten benim laptopa her oyun ağır :(
Bir daha deneyeceğim kapanırsa daha yapacak birşey yok.

Şahsen ROBLOX bir oyun platformu bundan ötürü oyun içlerinde ister istemez ağır ya da hafif oyunlar barındırıyor. Akabinde söyleyeceklerim, sorunu zaten kendiniz bulmuşsunuz. İşlemciniz 98 derece, bir tık daha üst sıcaklıklara çıktığında dolayı sistem kendimi koruma altına alıyor. Böylelikle bilgisayarınız alev topuna dönmüyor. Size tavsiyem, işlemcinize termal macun değişimi yapın, işlemci fanındaki tozları temizleyin, 'SpeedFan' uygulamasıyla fan hızınızı %100 alın. Daha fazla düşmesini isterseniz, ek laptop soğutucuları alabilirsiniz.

Şahsen ROBLOX bir oyun platformu bundan ötürü oyun içlerinde ister istemez ağır ya da hafif oyunlar barındırıyor. Akabinde söyleyeceklerim, sorunu zaten kendiniz bulmuşsunuz. İşlemciniz 98 derece, bir tık daha üst sıcaklıklara çıktığında dolayı sistem kendimi koruma altına alıyor. Böylelikle bilgisayarınız alev topuna dönmüyor. Size tavsiyem, işlemcinize termal macun değişimi yapın, işlemci fanındaki tozları temizleyin, 'SpeedFan' uygulamasıyla fan hızınızı %100 alın. Daha fazla düşmesini isterseniz, ek laptop soğutucuları alabilirsiniz.
Altında soğutma masası var ama çok fayda etmiyor.
SpeedFan yükledim ama fans kısmına bastığımda boş seçecek hiçbirşey yok nasıl yapacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı