i5-2450M sistemde Windows 7'den 8.1'e geçilmeli midir?

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, şu anda Windows 7 kullanıyorum ve alakasız çok RAM falan yiyor. 8.1 geçmeli miyim?

Bilgisayar özelliklerim:
  • İşlemci: i5-2450M CPU 2.50GHz
  • RAM: 4 GB.
  • Ekran kartı: GT520M.
  • 500GB SSD.

Merhaba, şu anda Windows 7 kullanıyorum ve alakasız çok RAM falan yiyor. 8.1 geçmeli miyim?

Bilgisayar özelliklerim:
  • İşlemci: i5-2450M CPU 2.50GHz
  • RAM: 4 GB.
  • Ekran kartı: GT520M.
  • 500GB SSD.
8.1'den ziyade 10'a geçmelisin. Home SL versiyonunu kurabilirsin o hafif sürümdür, bilgisayarı yormaz fazla.

8.1'den ziyade 10'a geçmelisin. Home SL versiyonunu kurabilirsin o hafif sürümdür, bilgisayarı yormaz fazla.

Kanka, 2021 senesinde Full Windows 10 kullandım güncelleme gelmişti ondan sonra PC yoruldu sonra 7 formatladım sıkıldım tekrar 10 attım bu sefer de boşta CPU %85e kadar çıkmıştı daha bir şey yüklemeden.

Windows 10 deneyebilirsin. Yorumlarda da dedikleri gibi home sürümüne geç ama pro kurma. Windows 10 SSD'lerin potansiyelini daha iyi kullanıyor Windows 8.1'e göre.

Internette araştırırsan windows 10 debloater diye bir çok gereksiz Windows uygulaması ve servisini kapatmanın yolunu bulabilirsin. İşlemcini rahatlatır.

Kanka, 2021 senesinde Full Windows 10 kullandım güncelleme gelmişti ondan sonra PC yoruldu sonra 7 formatladım sıkıldım tekrar 10 attım bu sefer de boşta CPU %85e kadar çıkmıştı daha bir şey yüklemeden.
Windows Update kapatırsın?

Gerçi ben modlu Windows kullanıyorum hep performance edition benim kurduklarım.

Bende 1.nesil laptop var Windows 21h2'de %30'larda geziyordu. (ama ben Update'i her bittiğinde 1 ay erteleyip duruyordum)

Yeni konular

Geri
Yukarı