i5 2450M ve GT 525M yükseltmeye değer mi?

alperrari

Hectopat
Herkese merhaba.

Elimde Dell Inspiron N5110 model bir dizüstü bilgisayar mevcut. Fusion 360 vb. uygulamaları açabilmesi ve biraz daha performanslı çalışması için Toshiba TR200 240GB bir SSD ve Everest'in bir 4 GB'lık DDR3 RAM'ini takmayı planlıyorum. Ama sistem özelliklerine (ekran kartı, işlemci vb.) bakınca yapmaya değer mi, yani işlemci ve ekran kartı Fusion 360 gibi çizim programlarını açabilir mi kararsız kaldım. Yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

DELL INSPIRON 5110 NOTEBOOK (B45B45) Özellikleri
  • İşlemci INTEL Core™ i5
  • İşlemci Modeli Intel® Core™ i5-2450M
  • İşlemci Hızı 2.50 GHz
  • Sistem Belleği 4 GB 1333 MHz (8 olacak)
  • Sabit Disk (HDD) 500 GB (240GB SSD Takılacak)
  • Ekran Kartı Hafızası 1 GB
  • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 525M

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramin uygulama çalışırken rahatlık yaratacağı ve ssd'nin sistemi hızlandıracağı olacak durum.
Fakat şöylede bir duruma değinmek isterim; Cihaz eski bir cihaz ve ekran kartı düşük.
Eklediklerinizin faydası gözle görülür şekilde olacaktır

SSD markasına CmonDarling gibi bende hak veriyorum
Kullanıp memnun kaldığım ürünler;
JamesDonkey 240-480
Kingston 240-480
WD Green (nedense pek önerilmiyor ben memnun kalmıştım) 240-480
ve son olarak Samsung Evo serisi..

SSD markasına CmonDarling gibi bende hak veriyorum
Kullanıp memnun kaldığım ürünler;
JamesDonkey 240-480
Kingston 240-480
WD Green (nedense pek önerilmiyor ben memnun kalmıştım) 240-480
ve son olarak Samsung Evo serisi..
Kendi masaüstü bilgisayarımda OCZ TR200 var zaten. Onu 860 Evo ile değiştirip bu bilgisayara da OCZ'yi takmayı düşündüm. Zaten bilgisayar genel olarak kardeşim tarafından kullanılacak. Ben okula falan götürüp çizim yapmam gerekirse diye Fusion 360 gibi ağır çizim programlarını sordum. Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı