i5 2540M vs i5 2450M

Fark yok, i7 ve QM serisi bir işlemci ile değiştirmedikten sonra 1., 2., 3., 4. nesil mobil i3-i5 işlemciler arasında kayda değer bir performans farkı yok.

Fark yok, i7 ve QM serisi bir işlemci ile değiştirmedikten sonra 1., 2., 3., 4. nesil mobil i3-i5 işlemciler arasında kayda değer bir performans farkı yok.
Hocam i7 veya 4 core işlemciler bütçe olarak çok fazla şu anda. i5 2540M veya i5 2450M, Celeron B830dan daha iyidir bence siz hangisini seçerdiniz i5 2540M mi yoksa i5 2450M mi?

Hocam i7 veya 4 Core işlemciler bütçe olarak çok fazla şu anda. i5 2540M veya i5 2450M, Celeron B830'dan daha iyidir bence siz hangisini seçerdiniz i5 2540M mi yoksa i5 2450M mi?

Aralarında fark yok hocam, hiçbir oyunda, programda, günlük işlemlerde fark olmayacak, hangisi daha ucuzsa onu alın, Celeron'dan i3 veya i5'e geçince tabii ki büyük performans artışı olacak.

Aralarında fark yok hocam, hiçbir oyunda, programda, günlük işlemlerde fark olmayacak, hangisi daha ucuzsa onu alın, Celeron'dan i3 veya i5'e geçince tabii ki büyük performans artışı olacak.
i5 2450M satın alacağım sanırım sağ olun, eğer ikinci el işlemci satın alırken dikkat etmem gereken bir şeyler var ise söyler misiniz?
Para vermeyeceğini varsayarak i5-2540M ile değiştirebilirsin en iyi seçenek.
E tabii ikinci el işlemci satın alacağım para da vereceğim eklemedim sadece kıyaslama olduğu için :D

@coldplay sadece kıyaslama yapmak pek mantıklı değil fiyatına göre hareket etsen daha iyi olur bunlar çok eski işlemciler ikinci el komple birkaç üst model almak çok daha mantıklı olabilir. Eğer büyük bir problem yoksa sistem yükseltmesi yapmanız çok mantıklı değil.

@coldplay sadece kıyaslama yapmak pek mantıklı değil fiyatına göre hareket etsen daha iyi olur bunlar çok eski işlemciler ikinci el komple birkaç üst model almak çok daha mantıklı olabilir. Eğer büyük bir problem yoksa sistem yükseltmesi yapmanız çok mantıklı değil.
O zaman bütçemi söyleyeyim 200₺ bütçem mevcut. Şu anda sistem yükseltemiyorum o yüzden işlemci yükseltmem iyi olacak diye düşündüm ama doğru olmayabilir elbet.

Bütçem i5 2540M işlemcisine yeterli değil o yüzden i5 2450M işlemcisi satın alacağım sizce aralarında bir fark var mıdır yoksa bütçemin yettiği gibi i5 2450M satın alayım mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı