i5-3210M sistem için Windows 10 vs Windows 8.1

Windows kurulumu nasıl gerçekleşecek? İndirip ISO dosyasını açsam yeter mi? Yoksa flaşa falan mı yazdıracağım? Eğer ikinci ise işim zor :D Ve sıfır format ile sıfırlanmadan Korsan'ın KMSpico dosyaları silinmiyormuş sanırsam.

Format işi kolay. İndirdiğin ISO dosyasını Rufus programı ile Flash Belleğe yazdırıyosun. Laptopu kapattıktan sonra flash belleği laptopa takıyorsun. Açılış ekranında biostan flash belleği seçiyosun ve format işlemi başlıyor. Bunların hepsinin adımları Technopat'ta mevcut. Yalnız daha önce hiç format atmadıysan biraz riskli de diyebilirim. Bir bilen ile beraber atman daha doğru olur.

Format işi kolay. İndirdiğin ISO dosyasını Rufus programı ile Flash Belleğe yazdırıyorsun. Laptopu kapattıktan sonra flash belleği laptopa takıyorsun. Açılış ekranında BIOS'tan flash belleği seçiyorsun ve format işlemi başlıyor. Bunların hepsinin adımları Technopat'ta mevcut. Yalnız daha önce hiç format atmadıysan biraz riskli de diyebilirim. Bir bilen ile beraber atman daha doğru olur.

Arkadaşım var emre, onun abisi de kendisi de bu konularda bilgili, ama korsan kurdukları için yardımcı olabilirler mi bilmiyorum.

Arkadaşım var emre, onun abisi de kendisi de bu konularda bilgili, ama korsan kurdukları için yardımcı olabilirlr mi bilmiyorum.

Eğer format işinden anlıyorsa orjinal kurmak daha kolaydır. Aşağıya bıraktığım videolar işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer format işinden anlıyorsa orijinal kurmak daha kolaydır. Aşağıya bıraktığım videolar işini görür.

Çok çok teşekkürler hocam tüm yardımınız için flaşı hazır ettikten sonra arkadaşı arayıp yaparız beraber.
Anladığım kadarıyla tüm işlem şöyle olacak;
1-Windows 8.1 ISO'yu indir.
2-ISO'yu Rufus ile flaşa yazdır (8 GB boş bir flash var yeter herhalde).
3- PC kapat.
4-flaşı tak.
5- orasını tam bilmiyorum ama Shift ve açma tuşuna basılı tutarak BIOS'a gir.
6- oradan flaşı seç (sonrasında kendiliğinden kurulacak).
7- kurulum bittikten sonra BIOS OEM Key'i gir ve isterse Microsoft hesabına giriş yap.
8-driverları kur.
9-bitti.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim hocam.

Çok çok teşekkürler hocam tüm yardımınız için flaşı hazır ettikten sonra arkadaşı arayıp yaparız beraber.
Anladığım kadarıyla tüm işlem şöyle olacak;
1-Windows 8.1 ISO'yu indir.
2-ISO'yu Rufus ile flaşa yazdır (8 GB boş bir flash var yeter herhalde).
3- PC kapat.
4-flaşı tak.
5- orasını tam bilmiyorum ama Shift ve açma tuşuna basılı tutarak BIOS'a gir.
6- oradan flaşı seç (sonrasında kendiliğinden kurulacak).
7- kurulum bittikten sonra BIOS OEM Key'i gir ve isterse Microsoft hesabına giriş yap.
8-driverları kur.
9-bitti.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim hocam.
@437935

Aynen böyle olacak adımlar. Sadece Oem Key kuruluma başlarken giriliyor. Bittikten sonra değil :)

Bir de bios'a girdiğinizde açılışta flash belleği seçerseniz format sırasında bilgisayar kendi kendini yeniden başlattığı zaman formata yeniden başlar. Format sırasında eğer bilgisayar kendini yeniden başlatırsa kapanmadan hemen önce flash'ı çıkartın. Açıldıktan sonra takın. Bu adım da önemli.

@437935

Aynen böyle olacak adımlar. Sadece OEM Key kuruluma başlarken giriliyor. Bittikten sonra değil :)

Bir de BIOS'a girdiğinizde açılışta flash belleği seçerseniz format sırasında bilgisayar kendi kendini yeniden başlattığı zaman formata yeniden başlar. Format sırasında eğer bilgisayar kendini yeniden başlatırsa kapanmadan hemen önce Flash'ı çıkartın. Açıldıktan sonra takın. Bu adım da önemli.

BIOS'tan flaşı seçtim sonra kurulurken ara sıra yeniden başlatacak ben de sıkıntı olmaması için yeniden başlatılıyor yazısı geldiğinde flaşı çıkartıp, kapanıp tekrar açılınca flaşı takacağım ve kurulana kadar bu döngü devam edecek o zaman.

BIOS'tan flaşı seçtim sonra kurulurken ara sıra yeniden başlatacak ben de sıkıntı olmaması için yeniden başlatılıyor yazısı geldiğinde flaşı çıkartıp, kapanıp tekrar açılınca flaşı takacağım ve kurulana kadar bu döngü devam edecek o zaman.
Evet böyle ama Windows 8.1'de yeniden başlatma yanlış hatırlamıyosam ya olmuyor ya da taş çatlasa 1 kere oluyordu. Yeniden başlatırken flash bellek takılı olursa format işlemi başa sarabilir.

Evet böyle ama Windows 8.1'de yeniden başlatma yanlış hatırlamıyorsam ya olmuyor ya da taş çatlasa 1 kere oluyordu. Yeniden başlatırken flash bellek takılı olursa format işlemi başa sarabilir.

Ne olur ne olmaz ben yine de temkinli olayım o zaman. Zaten heyecandan başından kalkamam bilgisayarın, ekran gelir sökerim, yeniden başlayınca takarım.

Evet böyle ama Windows 8.1'de yeniden başlatma yanlış hatırlamıyorsam ya olmuyor ya da taş çatlasa 1 kere oluyordu. Yeniden başlatırken flash bellek takılı olursa format işlemi başa sarabilir.

Hocam rahatsız ettim ama bu gittiğim bilgisayarcı BIOS OEM Key'i çalmış olamaz değil mi? Çalsa da kullanamaz sanırım? Ve OEM'i bu bilgisayarda sınırsız şekilde her kurulumda kullanabilirim değil mi? Çünkü yanında sürüm belirtilmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı