i5 3230M sistemde Skyrim kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

sahipkıran

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım Skyrim'in normal sürümünü kaldırabilecek güçte bir bilgisayar olmasına rağmen acayip kötü kasıyor. (Bu arada işlemcimi yeni değiştirdim, acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayarcı format atman lazım demişti, ben de atamadım.)

• Intel Core i5 3230M 2.6 GHz işlemci (Turbo Boost ile 3.20 GHz)
  • 6 GB DDR3 RAM.
  • NVIDIA GeForce GT 720M 2 GB ekran kartı.
  • 120 GB SSD.
  • Windows 10 Pro.
  • Bilgisayar: ASUS X550VC.
Not: Bu arada tüm oyunlarda böyle bir sorun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi Skyrim? 2.si driverları kurdun mu?

Bilgisayarım Skyrim'in normal sürümünü kaldırabilecek güçte bir bilgisayar olmasına rağmen acayip kötü kasıyor. (bu arada işlemcimi yeni değiştirdim, acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayarcı format atman lazım demişti, ben de atamadım.)

• 6 GB DDR3 RAM.
  • 120 GB SSD.
  • Windows 10 Pro.
  • Bilgisayar: ASUS X550vc.

Bilgisayarım Skyrim'in normal sürümünü kaldırabilecek güçte bir bilgisayar olmasına rağmen acayip kötü kasıyor. (Bu arada işlemcimi yeni değiştirdim, acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayarcı format atman lazım demişti, ben de atamadım.)

• 6 GB DDR3 RAM.
  • 120 GB SSD.
  • Windows 10 Pro.
  • Bilgisayar: ASUS X550VC.
Sistem Flex Channel'da. Bu kasmaya sebep olabilir. Bu konuda detaylı bilgiyi @xbea 'dan alabilirsiniz.

3. Nesil işlemci ve anakart sistemlerinde BD PROCHOT açık olabiliyor. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ana Ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Tekrar test edin.

Hangi Skyrim? 2.si driverları kurdun mu?

Normal olan yani 2011 de çıkan driverlar hakkında hiçbir fikrim yok anlatırsanız sevinirim.

Sistem Flex Channel'da. Bu kasmaya sebep olabilir. Bu konuda detaylı bilgiyi @xbea'dan alabilirsiniz.

3. nesil işlemci ve anakart sistemlerinde bd prochot açık olabiliyor. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ana ekrandan bd prochot tikini kaldırın. Tekrar test edin.

Öneriniz için teşekkür ederim.

Driverları hakkında hiç fikrim yok aydınlatırsanız sevinirim.

Normal olan yani 2011 de çıkan driverlar hakkında hiçbir fikrim yok anlatırsanız sevinirim.

Driverları hakkında hiç fikrim yok aydınlatırsanız sevinirim.
Hocam sürücüleri hiç güncellemediniz mi? @erengore hocam teşekkürler etiket için ancak sanırım arkadaşın sürücü sorunları var.

Sürücülerim güncel 2 hafta önce yaptım.
Hem chipset, hem ekran kartı sürücüleri güncel mi?
Sistem Flex Channel'da. Bu kasmaya sebep olabilir. Bu konuda detaylı bilgiyi @xbea 'dan alabilirsiniz.

3. Nesil işlemci ve anakart sistemlerinde BD PROCHOT açık olabiliyor. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ana Ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Tekrar test edin.
Hocam normalde 2+2, 4+4, 8+8, 16+16 şeklinde olmalıdır Dual channel RAM'ler. 4+2 olunca RAM'ler Flex channel dediğimiz bir türe geçiş yapmış oluyor. Bunun Türkçe meali: rahat, esnek kanal. Özetle şu şekilde çalışıyor sistem:

Şimdi eğer kullandığınız program/oyun 4 GB RAM kullanımı olana kadar RAM'leriniz Dual Channel olarak çalışmaya devam ediyor, ancak iş kullanım 4 GB'ı geçince değişiyor; 4 GB üstü için bu sefer tek kanal moduna geçiyor RAM'ler. Buradan itibaren tek kanal olarak devam ediyor işler.

Bunun dışında eğer zor durumda değil iseniz kesinlikle Flex Channel önermiyorum, çok sıkıntılı ve sistemin kafasını karıştırabilecek bir RAM dizlimi. Eğer sistemin kafası karıştıysa dediğiniz gibi: Dual Channel verimi düşüp drop oluşturması muhtemel.

Evet hocam geçen ki konudan alıntı yapıp düzenledim. Bu taktiği kullanarak baya zaman kazanıyorum😆😆. Bu arada etiket için de teşekkür ederim hocam😇.

Son düzenleme:
Hem chipset, hem ekran kartı sürücüleri güncel mi?

Hocam normalde 2+2, 4+4, 8+8, 16+16 şeklinde olmalıdır Dual Channel RAM'ler. 4+2 olunca RAM'ler Flex Channel dediğimiz bir türe geçiş yapmış oluyor. Bunun Türkçe meali: Rahat, esnek kanal. Özetle şu şekilde çalışıyor sistem:

Şimdi eğer kullandığınız program/oyun 4 GB RAM kullanımı olana kadar RAM'leriniz Dual Channel olarak çalışmaya devam ediyor, ancak iş kullanım 4 GB'ı geçince değişiyor; 4 GB üstü için bu sefer tek kanal moduna geçiyor RAM'ler. Buradan itibaren tek kanal olarak devam ediyor işler.

Bunun dışında eğer zor durumda değil iseniz kesinlikle Flex Channel önermiyorum, çok sıkıntılı ve sistemin kafasını karıştırabilecek bir RAM dizlimi. Eğer sistemin kafası karıştıysa dediğiniz gibi: Dual Channel verimi düşüp drop oluşturması muhtemel.

Evet hocam geçen ki konudan alıntı yapıp düzenledim. Bu taktiği kullanarak bayağı zaman kazanıyorum😆😆. Bu arada etiket için de teşekkür ederim hocam😇.

Ne demek :)
Arkadaşlar format attım sorun çözüldü. Ultra grafiklerde 35 FPS alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı