i5-3320M aşırı ısınıyor

Lacia

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 9 yıldır içi açılmamış, termal macunu değişmemiş bir laptopum var. Yaklaşık 1 ay önce içi tamamen temizlendi ve termal macunu sıfırdan değişti. Değiştiren kişi içinde hiçbir şekilde termal macun kalmadığını söyledi. Şimdi gelelim asıl soruya; bilgisayarı temizletmeden önce aldığım performansı ve sıcaklık değerlerini temizlettikten sonra bile almaya devam ediyorum ve oyunları en düşük ayarlarda ve windowed oynamama rağmen sıcaklık anında 100 dereceye kadar çıkıyor, sizce sebebi nedir?

Adsız.png

boştaki sıcaklık :
boş.png

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. 9 yıldır içi açılmamış, termal macunu değişmemiş bir laptopum var. Yaklaşık 1 ay önce içi tamamen temizlendi ve termal macunu sıfırdan değişti. Değiştiren kişi içinde hiçbir şekilde termal macun kalmadığını söyledi. Şimdi gelelim asıl soruya; bilgisayarı temizletmeden önce aldığım performansı ve sıcaklık değerlerini temizlettikten sonra bile almaya devam ediyorum ve oyunları en düşük ayarlarda ve windowed oynamama rağmen sıcaklık anında 100 dereceye kadar çıkıyor, sizce sebebi nedir?

Eki Görüntüle 1564630

Ekran kartına macun sürülü mü?

Hocam nerede oynuyorsunuz, oynarken laptopun alt kısmını boşlukta olsun hava alsın, dizinizde oynayın öyle deneyin.

Her oyun oynadığımda düz zeminde ve dediğiniz gibi ekstra hava alması için cüzdan ile bilgisayarımı yükseltiyorum. Buna rağmen 100 derece alıyorum :)
IMG_20221106_143310.jpg

HP Pavilion g6.... Kronik 100 derece hatası... Fan alınması şart.

Aynı laptopu kullandım. Soğumamak için yemini var.

Sanırım dediğiniz gibi, ayrıdan bir soğutma yapmadığım sürece bilgisayar can çekişmeye devam edecek... Tavsiyeniz içni teşkürler :)

Geri
Yukarı