i5 3320M sisteme dağıtım önerisi

RnbPro12

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir laptobum var, hangi işletim sistemi daha hızlı olur? W10 Home artık çok kasmaya başladı, Windows' tan geçeceğim. Sistemim,
- Intel(R) Core(TM) i5-3320M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
- 4,00 GB (kullanılabilir: 3,70 GB)
- Ekran kartı yok.

Ben hem Linuxu öğrenebileceğim (İlk kez kullanacağım.), hem de özelleştirme yapabileceğim bir şey istiyorum. Kafamda olanlar, Linux Mint Cinnamon, Lubuntu, Zorin OS Lite gibi az kaynak tüketen sistemler. Arch ve Debian tabanında başka hafif bir öneriniz var mı? Bir de sistemde bir şeyleri görmeme, tanımama gibi sıkıntılar olmaz değil mi?

Mint'in herhangi üç versiyonundan birini kullanabilirsiniz. Bence hem hafif olmakla birlikte en kullanıcı arkadaşı Linux distrosu. Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Eski bir laptobum var, hangi işletim sistemi daha hızlı olur? W10 Home artık çok kasmaya başladı, Windows' tan geçeceğim. Sistemim,
- Intel(R) Core(TM) i5-3320M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
- 4,00 GB (kullanılabilir: 3,70 GB)
- Ekran kartı yok.

Ben hem Linuxu öğrenebileceğim (İlk kez kullanacağım.), hem de özelleştirme yapabileceğim bir şey istiyorum. Kafamda olanlar, Linux Mint Cinnamon, Lubuntu, Zorin OS Lite gibi az kaynak tüketen sistemler. Arch ve Debian tabanında başka hafif bir öneriniz var mı? Bir de sistemde bir şeyleri görmeme, tanımama gibi sıkıntılar olmaz değil mi?
MX Linux olabilir.
Sorun olmaz.

Mesela bu OS'ları Windows gibi ya da macOS görünümlü hale getirebilir miyim? İnternette çok güzel Linux to Mac temalandırma rehberleri var.

Geri
Yukarı