i5 7200U sisteme Linux dağıtım önerisi

Ege Homelander

Hectopat
Yer
Chicago
Daha fazla  
Merhaba ben Linux ailesine katılacağım :D

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel UHD 620.
8 GB RAM.
i5 7200U.

Oynadığım oyunlar:
CS:GO
LoL.
PES 16.
Lunar Client'ten Hypixel.

Sizce hangi dağıtımı kullanmalıyım? Ubuntu'yu çok duydum, ilk kez kuracağım için basit olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben Linux ailesine katılacağım :D

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel UHD 620.
8 GB RAM.
i5 7200U.

Oynadığım oyunlar:
CS:GO
LoL.
PES 16.
Lunar Client'ten Hypixel.

Sizce hangi dağıtımı kullanmalıyım? Ubuntu'yu çok duydum, ilk kez kuracağım için basit olsun.
LoL'de istediğin performansı alamayabilirsin. Şahsen 8 GB RAM kullanıyorsun, LoL Linux'da neredeyse 4 GB RAM kullanıyor. Bir de paylaşımlı bir ekran kartına sahip olduğun için boşta RAM neredeyse kalmayacaktır. 4 GB swap alanı oluşturursan sorunu çözebilirsin.

Ayrıca önerebileceğim bir şey daha olacak, istemci ayarlarından istemciyi her zaman kapatmalı olarak ayarla. Tasarruf modunu da açarsan daha az RAM kullanır. Oyun içinde stutter(donma) sorununu çözmüş olursun.

Lunar Client'ın Linux versiyonunda Java problemi yaygın olarak var. Java'yı istenilen, uygun ve düzgün şekilde kurmazsan crash veriyor. "Java 8 JRE" kurarsan çalışacağını düşünüyorum.

Dağıtım olarak Linux Mint, MX Linux tavsiye edebilirim. Biraz daha uğraştıracak ancak hemen hemen her hatanın çözümü olan bir distro kullanman ileride daha iyi olacaktır, EndeavourOS gibi. (Özellikle Ubuntu tabanı oyun kısmında çok geride olduğunu düşünüyorum, istenilen paketleri AUR gibi bir yer olmadığı için bulmak zor oluyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı