Çözüldü i5 3450 sistemde "Kernel Power 41 (63)" ve "volmgr 161" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aytacbaba

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB Corsair
SSD veya HDD modeli
256 GB Kingston
Ekran kartı
GTX 750 Ti 2GB
Anakart
ASUS P8H61-M LX R2.0
İşlemci
i5 3450 3.10 GHz
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımdan Rust veya başka oyunlar oynarken 20-30 dk oynuyorum ve hiç sıkıntısız oynarken birden tak diye bilgisayar donuyor. öyle donuk kalıyor, ben güç düğmesine basana kadar o ekran öyle kalıyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor.

Donanımsal olarak bir şey vardır diye teknik servise götürüyorum, adamlar test ediyor fakat sıkıntı bulamıyorlar. PSU olsun ,ekran kartı olsun problem yok diyorlar. Ben kendi evimde test yapmaya kalkışsam, 1 saatlik testler yapsam bile sorunsuz geçiyor testleri. Ama bu sıkıntı tek oyun oynarken meydana geliyor ve hiçbir mavi ekran falan önüme çıkmıyor. Kablolarda problem vardır diye belki kabloları değiştirdim fakat işe yaramadı. Kernel hatasından önce tam o saniyede "volmgr" hatasını da veriyor olay görüntüleycisine baktığımda.

Bir forum sayfasında "powercfg.exe /hibernate off" komutunu CMD'ye yaz düzelir dediler, yazdım ama düzelmedi. direkt hızlı başlatma menüsünü kapatıyormuş bu kod ama işe yaramadı. Hizmetler ve uygulamalardan "Performans sayacı DLL ve uyarıları" sekmesinden birinci ikinci hataları filan eylemi yürütme dedim ve bütün uyarıları kapattım fakat o da işe yaramadı. "DDU" programı ile sürücümü silip en üst sürüme aldım olmadı, orta sürümlerden birini kurdum olmadı, en düşük sürümlerden birini kurdum olmadı. Ne yapacağım bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Olay görüntüleyicisi kayıtları.

1642123432584.png

1642123442656-png.1269445

Dosya Ekleri

• 1642123442656.png
    1642123442656.png
    79,1 KB · Görüntüleme: 784
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
(NOT : Bunu yaprak hem karnel power 41 hatasını hemde nvlddmkm.sys mavi ekran hatasını çözebilirsiniz iki hata içinde etkili.)

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu artık sorunu çözdüğümü belirtmek istiyorum eğer bu sorunu yaşayan varsa artık herkese yardımcı olmak istiyorum. Sıkıntı donanımsal değilmiş Yazılımsal bir problem yaşadığımı sonunda tam kestirdim ve birkaç çözüm denedim ve işe yaradı şimdi size nasıl çözdüğümü anlatayım.

Çözüm
1. Adım
-Bilgisayarınızda olan driverı silin (DDU Programı aracılığı ile ) en son sürüm olan driver sürümünü indirin. (Bu hatayla karşılaştıysanız milyon kere yapmış olabilirsiniz bir kere daha yapın. Eski sürümlerin hepsini denedim gene de aynı hatalar var)

2. Adım

1- İlk başta bilgisayardaki arama kısmına güç planını seçin yazın ve girin.
2- Oradan güç tasarrufu modunu seçin ve plan ayarlarını değiştire girin.
3- Oradaki ayarları tam olarak yazdığım şekilde yapın.
-Sabit diski kapatmak için beklenecek süre / Ayar dakika: 20
-İnternet Explorer / Javascript Zamanlayıcı Sıklığı / Ayar : En Fazla güç Tasarrufu
-Masaüstü arka plan ayarları / Slayt gösterisi / Ayar : Kullanılabilir
-Kablosuz Bağlaştırıcı ayarları / güç tasarrufu modu / En yüksek Performans
-Uyku / Uykudan önce bekleme / ayar 15 dakika / Karma uyumaya izin ver / Ayar Açık / Hazırda beklemeden önce geçecek süre / Ayar Hiçbirzaman / Uyandırma zamanlayıcısına izin ver / Ayar etkinleştir.
-USB ayarları / USB seçmeli askıya alma ayarı / Etkin
-PCI Express / Bağlantılı Durumu güç yönetimi / Ayar : En Fazla Güç tasarrufu
-İşlemci Güç Yönetimi / En düşük İşlemci durumu / Ayar %5 / Sistem soğutma ilkesi / Ayar Etkin / En yüksek işlemci durumu / Ayar %90
-Ekran / Ekranı Kapatmak için beklenecek süre / Ayar : 5 dakika
-Multimedya ayarları / Medya paylaşırken / Ayar : Uyku durumuna geçmeyi engelle / Video kalitesi yürütme kalitesi / Ayar : Video Kayıttan yürütme performans sapması / Video yürütülürken / Ayar : Güç tasarufunu İyileştir.

Bu ayarları kaydedin ve Güç tasarrufu modunu seçin.

3. Adım

- 2. Adımdaki hepsini yaptıktan sonra bir geri gelip soldan "Güç düğmelerinin Yapacaklarını Seçin" butonuna tıklayın Ve oradan Üste yazan "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" butonuna tıklayın. Sonrasında alttan kapatma ayarlarından Hızlı başlatmayı, Uyku, Hazırda beklet yazan kutucukları kapatın tiksiz olucaklar. Ve sonrasında Değişiklikleri kayıt edin.

4. Adım

1- Driver Ayarlarına gelin ve soldan Görüntü Ayarlarını Önayarla yapa tıklayın ve oradan Benim tercihimi kullan ve şunlara önem verden performasa doğru çekin
2- Soldan PhysX Yapılandırması bölümüne gelerek orada eğer ekran kartınız seçiliyse onu CPU Seçeneğini seçerek kaydedin.

Ben bu adımları yaparak çözdüm arkadaşlar şuan hatasız şekilde oyunumu oynuyorum eğer kafasına soru takılan olursa yazabilir müsait olduğum vakitlerde cevaplayacağım bütün hata alanlara yardımcı olmak istiyorum ki benim gibi bu problemi çözmekle 1 sene uğraşmasın.
Kernel Power 41 hataları PSU kaynaklı da olabilir. Sistem denetimi için DISM aracını kullanabilirsiniz.

Kernel Power 41 hataları PSU kaynaklı da olabilir. Sistem denetimi için DISM aracını kullanabilirsiniz.

Hepsini denedim fakat sistemde problem çıkmıyor. DISM aracına göre.

İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyebilirsiniz. Dediğim gibi Kernel Power 41 hatası bu sebeple olabilir.

(NOT : Bunu yaprak hem karnel power 41 hatasını hemde nvlddmkm.sys mavi ekran hatasını çözebilirsiniz iki hata içinde etkili.)

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu artık sorunu çözdüğümü belirtmek istiyorum eğer bu sorunu yaşayan varsa artık herkese yardımcı olmak istiyorum. Sıkıntı donanımsal değilmiş Yazılımsal bir problem yaşadığımı sonunda tam kestirdim ve birkaç çözüm denedim ve işe yaradı şimdi size nasıl çözdüğümü anlatayım.

Çözüm
1. Adım
-Bilgisayarınızda olan driverı silin (DDU Programı aracılığı ile ) en son sürüm olan driver sürümünü indirin. (Bu hatayla karşılaştıysanız milyon kere yapmış olabilirsiniz bir kere daha yapın. Eski sürümlerin hepsini denedim gene de aynı hatalar var)

2. Adım

1- İlk başta bilgisayardaki arama kısmına güç planını seçin yazın ve girin.
2- Oradan güç tasarrufu modunu seçin ve plan ayarlarını değiştire girin.
3- Oradaki ayarları tam olarak yazdığım şekilde yapın.
-Sabit diski kapatmak için beklenecek süre / Ayar dakika: 20
-İnternet Explorer / Javascript Zamanlayıcı Sıklığı / Ayar : En Fazla güç Tasarrufu
-Masaüstü arka plan ayarları / Slayt gösterisi / Ayar : Kullanılabilir
-Kablosuz Bağlaştırıcı ayarları / güç tasarrufu modu / En yüksek Performans
-Uyku / Uykudan önce bekleme / ayar 15 dakika / Karma uyumaya izin ver / Ayar Açık / Hazırda beklemeden önce geçecek süre / Ayar Hiçbirzaman / Uyandırma zamanlayıcısına izin ver / Ayar etkinleştir.
-USB ayarları / USB seçmeli askıya alma ayarı / Etkin
-PCI Express / Bağlantılı Durumu güç yönetimi / Ayar : En Fazla Güç tasarrufu
-İşlemci Güç Yönetimi / En düşük İşlemci durumu / Ayar %5 / Sistem soğutma ilkesi / Ayar Etkin / En yüksek işlemci durumu / Ayar %90
-Ekran / Ekranı Kapatmak için beklenecek süre / Ayar : 5 dakika
-Multimedya ayarları / Medya paylaşırken / Ayar : Uyku durumuna geçmeyi engelle / Video kalitesi yürütme kalitesi / Ayar : Video Kayıttan yürütme performans sapması / Video yürütülürken / Ayar : Güç tasarufunu İyileştir.

Bu ayarları kaydedin ve Güç tasarrufu modunu seçin.

3. Adım

- 2. Adımdaki hepsini yaptıktan sonra bir geri gelip soldan "Güç düğmelerinin Yapacaklarını Seçin" butonuna tıklayın Ve oradan Üste yazan "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" butonuna tıklayın. Sonrasında alttan kapatma ayarlarından Hızlı başlatmayı, Uyku, Hazırda beklet yazan kutucukları kapatın tiksiz olucaklar. Ve sonrasında Değişiklikleri kayıt edin.

4. Adım

1- Driver Ayarlarına gelin ve soldan Görüntü Ayarlarını Önayarla yapa tıklayın ve oradan Benim tercihimi kullan ve şunlara önem verden performasa doğru çekin
2- Soldan PhysX Yapılandırması bölümüne gelerek orada eğer ekran kartınız seçiliyse onu CPU Seçeneğini seçerek kaydedin.

Ben bu adımları yaparak çözdüm arkadaşlar şuan hatasız şekilde oyunumu oynuyorum eğer kafasına soru takılan olursa yazabilir müsait olduğum vakitlerde cevaplayacağım bütün hata alanlara yardımcı olmak istiyorum ki benim gibi bu problemi çözmekle 1 sene uğraşmasın.

Çözüm
(Not: Bunu yaprak hem karnel Power 41 hatasını hem de nvlddmkm.sys mavi ekran hatasını çözebilirsiniz iki hata içinde etkili.)

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu artık sorunu çözdüğümü belirtmek istiyorum eğer bu sorunu yaşayan varsa artık herkese yardımcı olmak istiyorum. Sıkıntı donanımsal değilmiş yazılımsal bir problem yaşadığımı sonunda tam kestirdim ve birkaç çözüm denedim ve işe yaradı şimdi size nasıl çözdüğümü anlatayım.

Çözüm.
1. adım.
-Bilgisayarınızda olan driverı silin (DDU programı aracılığı ile ) en son sürüm olan driver sürümünü indirin. (bu hatayla karşılaştıysanız milyon kere yapmış olabilirsiniz bir kere daha yapın. Eski sürümlerin hepsini denedim gene de aynı hatalar var)

2. adım.

1- ilk başta bilgisayardaki arama kısmına güç planını seçin yazın ve girin.
2- oradan güç tasarrufu modunu seçin ve plan ayarlarını değiştire girin.
3- oradaki ayarları tam olarak yazdığım şekilde yapın.
-Sabit diski kapatmak için beklenecek süre / ayar dakika: 20.
-Internet Explorer / JavaScript zamanlayıcı sıklığı / ayar: En fazla güç tasarrufu.
-Masaüstü arka plan ayarları / slayt gösterisi / ayar: Kullanılabilir.
-Kablosuz bağlaştırıcı ayarları / güç tasarrufu modu / en yüksek performans.
-Uyku / uykudan önce bekleme / ayar 15 dakika / karma uyumaya izin ver / ayar açık / hazırda beklemeden önce geçecek süre / ayar hiçbirzaman / uyandırma zamanlayıcısına izin ver / ayar etkinleştir.
-USB ayarları / USB seçmeli askıya alma ayarı / etkin.
-PCI Express / bağlantılı durumu güç yönetimi / ayar: En fazla güç tasarrufu.
-İşlemci güç yönetimi / en düşük işlemci durumu / ayar %5 / sistem soğutma ilkesi / ayar etkin / en yüksek işlemci durumu / ayar %90
-Ekran / ekranı kapatmak için beklenecek süre / ayar: 5 dakika.
-Multimedya ayarları / medya paylaşırken / ayar: Uyku durumuna geçmeyi engelle / video kalitesi yürütme kalitesi / ayar: Video kayıttan yürütme performans sapması / video yürütülürken / ayar: Güç tasarufunu iyileştir.

Bu ayarları kaydedin ve güç tasarrufu modunu seçin.

3. adım.

- 2. adımdaki hepsini yaptıktan sonra bir geri gelip soldan "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" butonuna tıklayın ve oradan üste yazan "şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" butonuna tıklayın. Sonrasında alttan kapatma ayarlarından hızlı başlatmayı, uyku, hazırda beklet yazan kutucukları kapatın tiksiz olacaklar. Ve sonrasında değişiklikleri kayıt edin.

4. adım.

1- driver ayarlarına gelin ve soldan görüntü ayarlarını önayarla yapa tıklayın ve oradan benim tercihimi kullan ve şunlara önem verden performasa doğru çekin.
2- soldan PhysX yapılandırması bölümüne gelerek orada eğer ekran kartınız seçiliyse onu CPU seçeneğini seçerek kaydedin.

Ben bu adımları yaparak çözdüm arkadaşlar şu an hatasız şekilde oyunumu oynuyorum eğer kafasına soru takılan olursa yazabilir müsait olduğum vakitlerde cevaplayacağım bütün hata alanlara yardımcı olmak istiyorum ki benim gibi bu problemi çözmekle 1 sene uğraşmasın.

Dediğin güç planı ayarlarını seçince FPS düşüyor onun başka çözümü yok mu? Ya da oyundayken planı değiştirsem oyunda değilken bu haline alsam sorun olur mu sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı