i5 3470-RX 550 sistem alınır mı?

Almadan önce sizlere danışmam çok iyi olmuş o halde. Önerdiğiniz sistemlere bakıyorum şu an. Siz onlar daha iyi diyorsanız, muhtemelen öyledir. Ama bu kasalara monitör dahil değil. Monitöründe dahil olduğu bir sistem önerebilir misiniz?

Hocam öncelikle bu kasanın markası Turbox-Izoly veya Dragos değil mi?
Çünkü parçalar o kadar eski ki size anlatamam.
Almadan önce sizlere danışmam çok iyi olmuş o halde. Önerdiğiniz sistemlere bakıyorum şu an. Siz onlar daha iyi diyorsanız, muhtemelen öyledir. Ama bu kasalara monitör dahil değil. Monitöründe dahil olduğu bir sistem önerebilir misiniz?

6700 bütçeniz varsa 800TL monitör +5900TL sistem olarak alabilirsiniz.

Bütçeyi 200TL kadar aştım. Ama 2.el monitör alıp sisteme yatırım yapmanızın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Hocam öncelikle bu kasanın markası Turbox-Izoly veya Dragos değil mi?
Çünkü parçalar o kadar eski ki size anlatamam.

6700 bütçeniz varsa 800TL monitör +5900TL sistem olarak alabilirsiniz.

Bütçeyi 200TL kadar aştım. Ama 2.el monitör alıp sisteme yatırım yapmanızın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Nokta atışı yaptınız gerçekten. Turbox-Izoly değil ama onlar gibi... Aizen Bilişim diye geçiyor. Yani sanırım.

Bu arada, önerdiğiniz sistemlerin bazılarında HDD ve Sistem Soğutucu dahil değil. Bu daha sonra bana sorun yaşatır mı acaba?

Nokta atışı yaptınız gerçekten. Turbox-Izoly değil ama onlar gibi... Aizen Bilişim diye geçiyor. Yani sanırım.

Bu arada, önerdiğiniz sistemlerin bazılarında HDD ve Sistem Soğutucu dahil değil. Bu daha sonra bana sorun yaşatır mı acaba?
Sistemlerde sadece SSD var, dilerseniz ek olarak HDD takabilirsiniz. İşlemcilerin kendi soğutucuları var, eğer bundan bahsediyorsanız.

Nokta atışı yaptınız gerçekten. Turbox-Izoly değil ama onlar gibi... Aizen bilişim diye geçiyor. Yani sanırım.

Bu arada, önerdiğiniz sistemlerin bazılarında HDD ve sistem soğutucu dahil değil. Bu daha sonra bana sorun yaşatır mı acaba?

Hocam HDD bence artık kullanılmamalı sistemi yavaşlatıyor.
Bu sistemlerde 240GB SSD var bir süre yetecektir sonradan sadece oyunlar için 500GB HDD alırsınız uygun fiyata kısaca sıkıntı olmaz.
Lakin bütçenizi aştığı için belirtmedim ama Adata marka SSD'yi de değiştirirseniz iyi olur kronik sorunlu şansınıza kalmış biraz da.
Onun dışında işlemcilerin stok soğutucuları var sistemde hiçbir sorun olmaz bahsettiğiniz oyunlarda 180+FPS rahat alırsınız.

Hocam HDD bence artık kullanılmamalı sistemi yavaşlatıyor.
Bu sistemlerde 240GB SSD var bir süre yetecektir sonradan sadece oyunlar için 500GB HDD alırsınız uygun fiyata kısaca sıkıntı olmaz.
Lakin bütçenizi aştığı için belirtmedim ama Adata marka SSD'yi de değiştirirseniz iyi olur kronik sorunlu şansınıza kalmış biraz da.
Onun dışında işlemcilerin stok soğutucuları var sistemde hiçbir sorun olmaz bahsettiğiniz oyunlarda 180+FPS rahat alırsınız.

Tamamdır, dediğiniz gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim. İlginize ve emeğinize sağlık.
Tabii diğer arkadaşlarında. Önerdiğiniz sistemlere bakıp, gerekli eklemeleri yapacağım. Bütçemi 300-500 aşması sorun teşkil etmeyecektir ya. Artık bir oyunu yüksek grafiklerde oynamanın hazzına varmak istiyorum. Bunun için 300-500-700'ü gözden çıkarabilirim sanırım.

Tamamdır, dediğiniz gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim. İlginize ve emeğinize sağlık.
Tabii diğer arkadaşlarında. Önerdiğiniz sistemlere bakıp, gerekli eklemeleri yapacağım. Bütçemi 300-500 aşması sorun teşkil etmeyecektir ya. Artık bir oyunu yüksek grafiklerde oynamanın hazzına varmak istiyorum. Bunun için 300-500-700'ü gözden çıkarabilirim sanırım.

Şimdiden hayırlı olsun hocam bu arada iyi ki sormuşsunuz yoksa güzel bir kazık yiyecekmişsiniz. 😀

Şimdiden hayırlı olsun hocam bu arada iyi ki sormuşsunuz yoksa güzel bir kazık yiyecekmişsiniz. 😀

Hiç sormayın yahu. :D Bir küçüğüm ile birlikte almayı düşünüyordum... Almadan önce bir danışayım dedim bilir kişilere. Dediğiniz gibi az kalsın kim vurdu ya gidiyorduk. :D

Bu arada, size son bir sorum var. Adata marka SSD'yi değiştirirseniz iyi olur dediniz ama onun yerine hangisi koymalıyım ki? Bir öneriniz var mı? Kaliteli bir marka önerirseniz eğer onu ekleyeyim.

Hiç sormayın yahu. :D bir küçüğüm ile birlikte almayı düşünüyordum... Almadan önce bir danışayım dedim bilir kişilere. Dediğiniz gibi az kalsın kim vurdu ya gidiyorduk. :D

Bu arada, size son bir sorum var. Adata marka SSD'yi değiştirirseniz iyi olur dediniz ama onun yerine hangisi koymalıyım ki? Bir öneriniz var mı? Kaliteli bir marka önerirseniz eğer onu ekleyeyim.

Patriot Burst / WD elements/ Kingston olabilir.

Patriot Burst / WD elements/ Kingston olabilir.

2 ay daha sabredip, dişimi sıkıp, bu sistemi almaya karar verdim... DONANIM ARSIVI-GT1 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL GTX 1660 SUPER OC 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Oyuncu Bilgisayarı - Gaming.Gen.TR

1 TB de Harddisk ekleteceğim. Montaj yapmıyorlarmış ama kendim yutuptan izleyerek takacağım artık. Monitör olarakta şu monitörü epey beğendim. Bunu almak istiyorum. https://www.hepsiburada.com/asus-vg...nc-full-hd-tn-oyuncu-monitoru-p-HBV00000N2QTO

Sizce kasa iyi mi? Yoksa daha iyisini bulabilir miyim o fiyata? Valorant, Fortnite, CS:GO, League of Legends gibi oyunları yüksek grafiklerde oynamak istiyorum. Hatta hikaye tabanlı oyunlar bile oynamak istiyorum... Last of US gibi, Uncharted gibi. Bu oyunları yüksek grafiklerde oynarken kasma yapmaz herhalde değil mi bu sistem? Güç kaynağı beni endişelendirmişti ama test etmişler ve sorun çıkartmamış 500 Watt.

Not: İşlemcisi iyi mi sistemin? Mesela ilk attığınız sisteme bayılmıştım fakat maalesef ki 2 ay sonra o sistemin yerinde yeller eser. Onun işlemcisi de çok hızlıydı yanlış hatırlamıyorsam eğer... 3.6 ila 4.3 arasındaydı. İşlemci hızından anladığım ise bilgisayarın herhangi bir uygulamayı çok daha hızlı çalıştırması değil mi? Yani ne kadar yüksek ise o kadar iyi?
Patriot Burst olabilir.

Sizin de ne düşündüğünüzü merak ediyorum sistem ve yorumum ile ilgili.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı