i5 3470 Sistem Upgrade

ReazoN

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, darboğaz sorunu yaşadığım için sistemimi yükseltmek istiyorum. Yaklaşık 1500 civarı bütçem var.
  • İ5-3470
  • Sapphire R9 290 Tri-x OC
  • Gigabyte 1155 soket
  • 650 w +80 bronz PSU
  • 2x4 GB DDR3 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Darbogaz
Merhaba arkadaşlar, darboğaz sorunu yaşadığım için sistemimi yükseltmek istiyorum. Yaklaşık 1500 civarı bütçem var.
  • İ5-3470
  • Sapphire R9 290 Tri-x OC
  • Gigabyte 1155 soket
  • 650 w +80 bronz PSU
  • 2x4 GB DDR3 RAM
Darbogaz olmaması lazım. Sorun başka bişey bence. İşlemciyi Skylake yapabilirsiniz ama darboğaz olduğunu zannetmiyorum.

Darbogaz

Darbogaz olmaması lazım. Sorun başka bişey bence. İşlemciyi Skylake yapabilirsiniz ama darboğaz olduğunu zannetmiyorum.
Unigine heaven benchmark yaptığımda min fps 8.7, max fps ise 143.9 oluyor. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı :D VSR açtım 2k oynuyorum artık oyunları böyle daha iyi fps alıyorum.

Unigine heaven benchmark yaptığımda min fps 8.7, max fps ise 143.9 oluyor. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı :D VSR açtım 2k oynuyorum artık oyunları böyle daha iyi fps alıyorum.
Hocam işlemcinizin 4460 ile yakın performansı var. Ve 4460 çoğu üst seviye ekran kartına darboğaz yapmıyor. Herhangi bir ısınma sorunu olabilir. Işlemci sıcaklığını kontrol edip yazabilir misiniz ?

Darboğaz oluyordur hocam. Eski mimariye sahip olduğu için bende darboğaz kurbanıyım. Yeni mimariye geçmeni tavsiye ederim.

Darboğaz oluyordur hocam. Eski mimariye sahip olduğu için bende darboğaz kurbanıyım. Yeni mimariye geçmeni tavsiye ederim.
Eski mimariyle alakası yok. Arkadaşlar yapmayın eski dediğiniz İ5 2500K'nın R9 390'a darboğaz yaptığı yok 3470'in mi olacak ?
Arkadaş oyun içi sıcaklık değerlerine baksın anlarız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı