i5 3470 Sistem upgrade

THEMSİ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba tecnopat ailesi İ5 3470 3.2 GHz, 8GB RAM, ASUS R7 370 2GB GPU, 1TB WD Blue HDD, 1080P Mönitör 21.5 inç böyle bir sistemim var. 1500-2000 TL bütçem var nasıl bir upgrade yapabilirim mantıklı olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba tecnopat ailesi İ5 3470 3.2 GHz, 8GB RAM, ASUS R7 370 2GB GPU, 1TB WD Blue HDD, 1080P Mönitör 21.5 inç böyle bir sistemim var. 1500-2000 TL bütçem var nasıl bir upgrade yapabilirim mantıklı olarak?
Şuan için upgrade yapmanı gerektirecek bir durum göremiyorum sisteminde. Ya ekran kartında bir üst seviyeye çıkarsın RX470 seviyesine ya da zaten güncel sayılabilecek bir kart R7 370 gidip yerine RX460 veya GTX 1050Tİ falan alınmaz.

Sıfırdan DDR4 sistem kurman da sana pek fayda sağlamaz 2017'yi beklemeni öneririm Zen veya Kabylake işlemciler ile sisteminde geniş çaplı bir güncellemeye gidebilirsin.

Tavsiyem şuan için 240 GB bir SSD alman olacaktır Samsung 850 veya 750 EVO öneririm ileride de kullanırsın.Günlük kullanımda ve yükleme ekranlarında faydası çok büyük olacaktır.Kalan parayı dolar kuru üzerinden saklamanı öneririm.

Bunun dışında sistemin şuan ki herhangi bir oyunu gerekli grafik ayarlarını yaptığında rahatlıkla oynatabilecek kapasitede bir sistem.
Klavye, mouse, kulaklık gibi oyuncu ekipmanları da alabilirsin bu da bir seçenek.

Şuan için upgrade yapmanı gerektirecek bir durum göremiyorum sisteminde. Ya ekran kartında bir üst seviyeye çıkarsın RX470 seviyesine ya da zaten güncel sayılabilecek bir kart R7 370 gidip yerine RX460 veya GTX 1050Tİ falan alınmaz.

Sıfırdan DDR4 sistem kurman da sana pek fayda sağlamaz 2017'yi beklemeni öneririm Zen veya Kabylake işlemciler ile sisteminde geniş çaplı bir güncellemeye gidebilirsin.

Tavsiyem şuan için 240 GB bir SSD alman olacaktır Samsung 850 veya 750 EVO öneririm ileride de kullanırsın.Günlük kullanımda ve yükleme ekranlarında faydası çok büyük olacaktır.Kalan parayı dolar kuru üzerinden saklamanı öneririm.

Bunun dışında sistemin şuan ki herhangi bir oyunu gerekli grafik ayarlarını yaptığında rahatlıkla oynatabilecek kapasitede bir sistem.
Klavye, mouse, kulaklık gibi oyuncu ekipmanları da alabilirsin bu da bir seçenek.[/QUOTE

Klavye, mouse, kulaklık gibi oyuncu ekipmanları da alabilirsin bu da bir seçenek.
Çok teşekkür ederim.

Ancak birşey soracağım anakartım sata 2 arabirimine sahip yinede SSD almalımıyım?

Çok teşekkür ederim.

Ancak birşey soracağım anakartım sata 2 arabirimine sahip yinede SSD almalımıyım?
Alabilirsin, bende ilk ssd aldığımda sata 2 arabirimi ile kullandım. Gayette iyi performans veriyordu, tabii ki sata 3 ile daha yüksek performans verir ama sata 2 ile bile harddiskten çok daha yüksek performans veriyor. Hemde ileride sistemini güncellersen ssdyi upgrade edilmiş sisteme takabilirsin. Bir kaybın olmaz.

Çok teşekkür ederim.

Satalar da, USB girişler gibi geriye dönük uyumluluğunu sürdürüyor. Sata 2 sınırlarında ki SSD performansını alırsın ama yinede mekanik diskinden çok daha iyi bir performans verir. SSD almanı öneririm sistemine yeni bir nefes getirir ayrıca ileride güncelleyeceğin sistemine de direkt olarak aktarırsın.
İleride de kullanacağını düşünerek 240 GB modellerden aşağısını alma yanlış hatırlıyorsam düzeltin ama Samsung 850 Evo 5 yıl garantisi var diye biliyorum uzun süreli kullanım için ideal bir SSD.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı