i5-3470 ve R9 270 darboğaz yapıyor

kaylzeros

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda işlemcim %100'ü görüyor. Ekran kartım ise %40'ı. Eskiden başıma böyle bir şey gelmiyordu. Oyunlarda eskiden çok az arada takılırdı ancak şu anda çok fazla. Bottleneck Calculator'e girdiğimde ekran kartımın darboğaz yapmadığını gösteriyor.
i5-3470 3, 6GHz.
R9 270.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciyi bir süre RX 570 ile kullandım BF5 hariç darboğazım yoktu R9 270 570'e göre çok güçsüz nasıl oluyor böyle bir şey belki RAM darboğazı olabilir.
CPU sıcaklığı ne durumda?

O kadar darboğaz yapması normal değil, hatta BF1 gibi işlemciye fazla yüklenen oyunlar dışında darboğaz yapmaz.
BF1 ve BF5 oyunlarında darboğaz yapacağını yazacaktım zaten fakat gerek duymadım. Ayrıca bildiğim kadarıyla R9 270 güçlü bir karttı. Bunu da öğrenmem iyi oldu. 😄

İşlemci boşta iken kullanım %5-15 arası. Oyunlarda 100. sanırım sorunu buldum aşırı ısınma. Az önce PC'yi açtım ve başlığı açtım. Şimdi de LoL antrenman modunana girdim. MSI Afterburner ayarlarından CPU derecesini açtım ve 100 derece gördüm. 5dk dakika önce açılan NPC nasıl 100 derece?

Sıcaklıklara bakın. Sıcaklıklar 85 üzeriyse temizlik ve artı olarak termal macun değişikliği yapın. Batman için bu arada bende R9 270 kullanıyorum ama yükleme ekranlarından sonra yapıyordu bende de oynarken. HDD kullanıyorum o yüzden. SSD kullanmayı dene.
Fanın ayaklarının yerlerine tam olarak oturduğundan emin olun yoksa termal macun olmadan bile o kadar olmaması lazım.

İşlemci boşta iken kullanım %5-15 arası. Oyunlarda 100. sanırım sorunu buldum aşırı ısınma. Az önce PC'yi açtım ve başlığı açtım. Şimdi de LoL antrenman modunana girdim. MSI Afterburner ayarlarından CPU derecesini açtım ve 100 derece gördüm. 5dk dakika önce açılan NPC nasıl 100 derece?
Sıcaklıktan kaynaklı olması yüksek bir olasılıktı, fanınız düzgün çalışmıyor muhtemelen, kontrol edin, gerekirse yenisini alın.
BF1 ve BF5 oyunlarında darboğaz yapacağını yazacaktım zaten fakat gerek duymadım. Ayrıca bildiğim kadarıyla R9 270 güçlü bir karttı. Bunu da öğrenmem iyi oldu. 😄
Eskiden gerçekten güçlüydü fakat eskide kaldı artık.

Geri
Yukarı