i5 3570 işlemci 105 derece CPU temperature error veriyor

hype123

Picopat
Daha fazla  
i5 3570 işlemcim oyundayken (Black Desert) 105 dereceye gelip kapanıyor 10 dakika içinde falan. Undervolt işlemi yapmak sorunu çözer mi BIOS'tan +yı -ye çevirip 0.150 watt yazıp save yaptım bilgisayar ASUS kısmında dondu BIOS pilini çıkarıp taktım düzeldi kaç watt yapsam sorun yaşanmaz? Anakartım P8ZZ7-V LX ekran kartım GTX 1650. Termal macunum yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 3570 işlemcim oyundayken (Black Desert) 105 dereceye gelip kapanıyor 10 dakika içinde falan. Undervolt işlemi yapmak sorunu çözer mi BIOS'tan +yı -ye çevirip 0.150 watt yazıp save yaptım bilgisayar ASUS kısmında dondu BIOS pilini çıkarıp taktım düzeldi kaç watt yapsam sorun yaşanmaz? Anakartım P8ZZ7-V LX ekran kartım GTX 1650. Termal macunum yeni.
Fiziksel bir soruna benziyor yukarıdaki arkadaşın dediği gibi fanın ayaklarını soğutma bileşenlerini kontrol edin.

Olabilir 7 yıldır ekran kartsız çalışıyordu PC termal macuna hiç dokunmamıştım işlemci soğutucusunu söktüğümde bir vida kırıldı bir şey olmaz diye 3 tane taktık acaba o yüzden mi?

soğutucum kule tipi

Son düzenleme:
Hocam güncelleme undervolt yaptım -0.050 ısısı 5 derece falan düştü şu anda iyi Prime95'ten stres testi yaptım 15 dk oda iyi sıkıntı çıkmadı oyundayım sıkıntı yok -0.055'ten sonra kırmızıyla voltları gösteriyordu veriyordu 0.080'de mavi ekran falan yedi. Ama vida alıp soğutuyucu güzel sabitleyeceğim teşekkür ederim :)

Hocam kesin o yüzden , yeterince baskı uygulayamıyor işlemciye.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı