i5 3570 işlemci yükte 80 derece

Sıcaklığın sebebi kasanın tozlu olması ve termal macunun kötü olması olarak düşünüyorum. Ayrıca işlemci soğutucunuz işlemcinize tam baskı yapmıyor olabilir.

Kasanızın tozunu alın ve termal macun değişimi yapın.

Sorun çözülmez ise işlemci soğutucunuzdan kaynaklıdır. Şimdi gördüm fotoğrafını. Bu tip ve bilinmeyen markalı soğutucularda durum böyle ne yazık ki.

Benim şu an kasayı temizlemek için gerekli ekipmanım yanımda değil. Ama yakın zamanda bunu halledeceğim. Macun sipariş edeceğim Cooler Master mastergel mi yoksa Arctic MX4 mü tavsiye edersin seriler arasından en performanslı hangisidir misal mastergel promu iyi makermı veya MX4 2019 mü düz MX4 mü? Ama bence bu sıcaklık yine de anormal geldi bana i5'i satıp i7 2600'e geçersem performans kaybı yaşar mıyım?

Genellikle bilindik fan markalarını tercih ediniz anı sanı bilinmeyen fanlar takmayınız stok fan bunlardan 10 kat daha iyidir yanında büyük ihtimal size paket tuz şeklindeki termal macun göndermişlerdir sebebi onların iletkenliği 0.23 W/mk gibi iğrenç değerlerde olmasıdır.

Güzel bir termal macun alın kasanızı temizleyin.

Eğer 200TL'ye kadar bir bütçeniz varsa 6 ısı borulu kule tipi soğutma öneririm.

Ben fanı arkadaşımdan aldım testde ettim stok fanla arasında pek bir fark yok. Yanından çıkan macunu vermedi arkadaşım idarelik bir macun almıştık onu hediye etti, onu sürdüm. Macunu sipariş edeceğim 50-80 TL arası bütçem var. Üstte yazdım Mastergel serisi mi yoksa MX4 mü? Bu ürünlerin hangi modeli mesela Mastergel maker mı Pro mu veya MX4 2019 mu düz model mi? Bir de bütçem fan için az 150-100 arası Max ne alabilirim? Tavsiye ettiğiniz fan bence pek estetik durmuyor, onun yerine 4 borulu bir şey önerirseniz daha iyi olur. 2 fanlı falan. Hem diğer arkadaşta 2 borulu tavsiye etmiş ortası olur böyle:D. Yinede sıcaklık bana pek düşmez gibi geldi yine 70 derecelerde takılcam gibi bu yüzden i7 2600'e geçmek performans kaybı yaşatırmı, i5 kadar ısınırmı bunları merak ediyorum.

Son düzenleme:
i5'i satıp i7 2600'e geçersem performans kaybı yaşar mıyım?

i7 2600'e geçmek performans kaybı yaşatırmı, i5 kadar ısınırmı bunları merak ediyorum.

i7 2600 alırsan biraz performans düşüşü yaşarsın bence hiç bulaşma ayrıca i5 3570 daha yeni bir işlemci. Bu arada kasa içi tozları temizleyin, özelliklede işlemci fanını ve radyatörünü temizleyin. Önden içeri hava alıp arkadan ve üstten(varsa) dışarı üfleyecek şekilde fan montajı yapın derim. Elinizdeki soğutucu maalesef dandik bir şey. Şu anlık macun alın mastergel iyidir.

i7 2600 alırsan biraz performans düşüşü yaşarsın bence hiç bulaşma ayrıca i5 3570 daha yeni bir işlemci. Bu arada kasa içi tozları temizleyin, özelliklede işlemci fanını ve radyatörünü temizleyin. Önden içeri hava alıp arkadan ve üstten(varsa) dışarı üfleyecek şekilde fan montajı yapın derim. Elinizdeki soğutucu maalesef dandik bir şey. Şu anlık macun alın mastergel iyidir.

Hangi mastergel modelini tavsiye ediyorsunuz. Bir de bu fan stockla aynı performansı veriyor renkli diye aldım. Değiştireceğim 150 TL bütçem var 4 borulu bir soğutucu tavsiye eder misin? Son olarak i7 3770S alınır mı sence i5 3570'e göre?

i7 3770S 8 thread olduğu için birazcık daha önde fakat verdiğiniz paraya değmez :) "bu" ve "bu" linkteki kule fan tipi soğutucuları bakabilirsiniz. "Bu" ve "bu" linkteki termal macunlarada bakabilirsiniz.

Gramına göre alacağımda kıyaslamak için bilişimport.comda Arctic MX4 8 gram 66 TL Cooler Master eğer daha düşük gram ise MX 4 alacağım daha rakamsal veri çok iyi olur bulamadım bir türlü zaten:D.

Siz bilirsiniz :D kalite olan mastergel, ekonomik olan MX-4.

Geri
Yukarı