i5 3570 işlemci fanı tavsiyesi

Spectral Fiend

Hectopat
Selamlar,
Intel işlemci fanımın ayağını kırdım. Bir süredir de kendisi 40-45 derece arasında idle(boşta) çalışıyordu rahatsız oluyordum. Kule tipi bir fan almayı düşünüyorum.
İşlemci ve kasa bilgilerimi aşağıda belirteceğim. Google'da ve YouTube'da arattığım İngilizce karşılaştırma ve tavsiye videoları sonucunda 3 adet fan kısmen belirledim. Üçünün de CFM ve DB değerleri tatmin edici.
Arctic Freezer 34e-Sports Duo bulamadım, ki karşılaştırmalarda aşağıdaki fanlardan geride kaldığı oldu.
Fiyat bandım ~300TL. Şu an indirimde olan var olmayan var, çok acelem yok başka öneri yapacak olanlar için indirim de bekleyebilirim.
"Onlar değil de bak şunu da alabilirsin" dediğiniz bir model olursa seve seve dinlerim. Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim: Intel i5 3570.
Anakartım: Gigabyte GA-Z77X-D3H.
Kasam ve kasa boyutlarım: Everest 707bR -> 430 X 180 X 485 mm (evet bu bayağı bir eski kasa bir süre sonra önden 3 fanlı RGB tarzı Tower'lardan alacağım)
Kendi çapımda bulduğum seçenekler.
1. deep cool Gammaxx 400 (bunu tavsiye edenler için mavi mi kırmızı mı önerisine de açığım RGB tarzına ne gider hiç bilmem)

Deep Cool.JPG

2. Cooler Master Hyper 212 LED (deepcool ile çok yakınlar, hatta karşılaşmalarda çok az bir farkla önde deepcool)

Cooler Master 212.JPG

3. Zalman cnps10X-optıma (bunda 35% indirim varmış bir arkadaşım tavsiye etti çok memnun)

zalman.JPG

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende deepcool var memnunum digerleride fena ürün değil kendini kanıtlamış markalar fiyat olarak en uygunu Zalman gözüküyor alınabilir.

Geri
Yukarı