i5 3570 İşlemci için ekran kartı önerisi

Bülent Çelik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem:
i5 3570 3,40 GHz İşlemci
MSI Z77AGD65 Ana Kart
1TB WD Green 7200 RPM HDD
700W Thearmaltake PSU
8 GB 1600 MHz Corsair RAM

Sistemim bu bozulan ekran kartım GTX 560tTi Asus.
Aklımda GTX 1060 var fakat darboğaz olayından korkuyorum. Bir de buradan bilgi alayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1060 darboğaz yapar mı emin değilim ancak, darboğaz yapıyorsa kesinlikle uzak durun. Günümüzde işlemciye yüklenmeyen oyun bulmak zor. Darboğazdan çok çektim hala da çekiyorum, küçümsenecek birşey değil bazı durumlarda oyun zevkini aşırı derecede baltalayabiliyor. Bu yüzden işlemcinize uygun daha makul bir ekran kartı almanızı öneririm.

Bütçe nedir? Elindeki işlemciyi satıp i3 3770(K ibareli alıp almamak sana kalmış) alabilirsin. Ekran kartı olarakta 1060 3 GB modelini alabilirsin. İ7 3770 çok güçlü bir işlemci, oyun testlerini gözden geçirebilirsin.
Yanlız o işlemci alınabilir bir işlemci değil. GTX 1060 3GB ise hiç alınabilir değil.

Bütçe nedir? Elindeki işlemciyi satıp i3 3770(K ibareli alıp almamak sana kalmış) alabilirsin. Ekran kartı olarakta 1060 3 GB modelini alabilirsin. İ7 3770 çok güçlü bir işlemci, oyun testlerini gözden geçirebilirsin.
Bütçe 1.500TL. Oynadığım oyunlar CS:GO - LOL - R6 birde Pubg sıklıkla oynadığım oyunlar bunlar. Fikriniz için teşekkür ederim.

1060 darboğaz yapar mı emin değilim ancak, darboğaz yapıyorsa kesinlikle uzak durun. Günümüzde işlemciye yüklenmeyen oyun bulmak zor. Darboğazdan çok çektim hala da çekiyorum, küçümsenecek birşey değil bazı durumlarda oyun zevkini aşırı derecede baltalayabiliyor. Bu yüzden işlemcinize uygun daha makul bir ekran kartı almanızı öneririm.
Aslında alternatif 1050ti düşünüyordum fakat almışken ileriye yönelik almak istiyorum. Çok kararsızım.

Aslında şöyle bir araştırma yaptım ve farkına vardım. İ5 7400 ile İ5 3570 arasında %3 Bir performans farkı var. CS:GO Blackbar'da oynuyorum 1080p monitöre sahibim korktuğum tek oyun bu aslında.

Yanlız o işlemci alınabilir bir işlemci değil. GTX 1060 3GB ise hiç alınabilir değil.
Çok yüksek görüntü olsun niyetinde deilim GTX 560ti ile yüksek bir performans alamıyordum genelde günümüz oyunlarını LOW ayarlarda kaldırıyor. Monitörümü değiştirmek gibi bir niyetimde yok 1MS AOC 1080P 23,6inç. Medium'da 60 fps verse yeter. CSGO ve LOL'ü LOW ayarlarda oynuyorum zaten.

GTX 1050Ti öneririm. Kalan parayla da SSD alırsınız.
Arkadaşlarımın hepsi bu yönde fikir veriyor. Teşekkürler.

Şöyle bir sonuca vardim WD'nin Green serisi 120gb bir ssd ve 1050ti Alıcam Model konusunda araştırma yapıyorum. Oynadiğım oyunlar belli 2017 Nesil bir kart 960 Daha iyi performans veriyormuş.
GTX 960'dan bahsediyorsunuz sanırım BU videoda testler mevcut
SSD konusunda bütçenizi arttırıp Corsair Force Serisi almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı