i5 3570 RX550 sistemin oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 10

yeaboiiiii

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 8x2 DDR 3
Ekran kartı
RX 550 4G GDDR5
Anakart
izoly h61
İşlemci
i5 3570
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bilgisayarım Izoly marka. Ekran kartlarının uçtugu piyasada RX 550 fiyatına almıştım. Öncelikle aldıgım gibi ilk yaptığım şey PSU değiştirdim. 80+Gold bir PSU'ya geçiş yaptım. Bilgisayarı çok uzun zamandır kullanıyorum ve FPS değerlerini sizlere yansıtmak istiyorum.

1702199815018.png

Bu şekilde gözükse de.
God of War en düşük 25 30 arası. Ortalama 40 50 arası ve en yüksek 60 FPS'ye çıktıgını söyleyebilirim.
Valorant en düşük 120, ortalama 160 ve en yüksek 280'lere kadar çıktıgımı söyleyebilirim.
Forza Horizon 4 de ise en düşük 55, ortalama 65-70, en yüksek ise 90 FPS değerlerine çıkabiliyorum.
Ben şahsen sistemimden memnunum ileride anakart değişikliği sonrasında işlemci değiştirmeyi düşünüyorum.

Keşke Izoly almasaymışsın Izoly 2. el parçalar üretiyor ve oyuncu bilgisayarı diye insanları kandırıyor aynı Turbox Zeiron gibi içine 1. nesil işlemciler koyuyolar.

Izoly almak yerine 2. el markalı sistem toplasaydın Forza Horizon'da daha yüksek FPS alırdın.

Ekran kartı fiyatına aldım. Çok da memnunum. Kesinlikle fiyatını hak ediyor. 2.el olsa bile ekran kartı+ RAM fiyatına sistem almış oluyorum ve uzun zamandır tek 1 sorun çıkarmadı.

Kaça almıştınız kasayı ve ne zaman?

1.5 yıl önce 4K ama indirim de vardı 3K ya yakın fiyata almıştım. O zamanlar 0 RX 550 galiba 2600 küsurdü.

Ekran kartı fiyatına aldım. Çok da memnunum. Kesinlikle fiyatını hak ediyor. 2.el olsa bile ekran kartı+ RAM fiyatına sistem almış oluyorum ve uzun zamandır tek 1 sorun çıkarmadı.

Benim bilgisayarımda Izoly'di 2019 da 3000 TL'ye almıştım i5 3470 CPU RX 550 8 GB RAM'i vardı 2 yıl kullandım işlemci hemen bozuldu PSU'da arızalandı yani o işlemciler maksimum 2.5-3 yıl dayanır

PSU'yu 80+ bir şey ile dğeiştirmeseydiniz muhtemelen hata ile karşılaşırdınız zira RX500 ve 400 serisi önermiyorlar forumda WattMan hatasından dolayı ki ben illallah demiştim kullanırken WattMan hatasından PSU kalitesi çok etkiliyor o yüzden memnun kalırsınız gibi. Ayrıca ucuza gelmiş sistem bayağı RX550 4 GB bildiğim akdarıyla 2000 TL falandı. O yüzden Izoly çöptür falan demeyeceğim ama PSU'yu değiştirmeseydiniz uyarırdım. Yine de uyarıyım Izoly'in çoğu parçası sıkıntı.

1.5 yıl önce 4K ama indirim de vardı 3K ya yakın fiyata almıştım. O zamanlar 0 RX 550 galiba 2600 küsurdü.

İşlemci değiştir.

Memnunsan bir şey diyemem ama kötü sistem yani çok çabuk bozulur

Yeni konular

Geri
Yukarı