i5-3570 Sistem Windows 10 kaldırır mı?

Internet tarayicilari da en az 2 GB kullaniyor.
Ne alaka?
4 GB ile insanlar nasıl Windows 10 kullanıyor o zaman?
2 GB RAM yiyen tarayıcı ne bu arada onu da söyler misin?Şuan 2 pencere ile birlikte Brave tarayıcı kullanıyorum ve sadece 300 MB harcıyor.
Ne kadar optimize edilirse edilsin W10 1.5 GB civarinda RAM kullaniyor. Internet tarayicilari da en az 2 GB kullaniyor. Bu durumda baska program acmaya calistigi anda oldukca zorlanmaya baslayacaktir. Islemci kotu degil, oyunlarda vb fazlasiyla yeter hatta. Ama elindeki sistemin zayif yonu RAM iste. 8'e cikartmasi fazlasiyla yeter W10 icin. DDR3 4 GB RAM'lerin fiyati 130 TL civarinda imis. Butcesi elveriyorsa 8 yapip mis gibi kullanir W10'u. O islemci RX 570 - GTX 1060 gibi kartlari da ucu ucuna destekliyor. Hatta ekran karti alip rahat rahat oyun da oynatir.
Ayrıca düzenlenmiş İSO'lar performans için birebir.

Son düzenleme:
Ne alaka?
4 GB ile insanlar nasıl Windows 10 kullanıyor o zaman?
2 GB RAM yiyen tarayıcı ne bu arada onu da söyler misin?Şuan 2 pencere ile birlikte Brave tarayıcı kullanıyorum ve sadece 300 MB harcıyor.

Ayrıca düzenlenmiş İSO'lar performans için birebir.
Brave'in kullanimi binde bir, tarayici deyince insanlar Chrome'u biliyor. Pazar payi %67. Ve maalesef 3-5 eklenti ve 3-5 tab acinca 2 GB RAM kullaniyor. :(

Duzenlenmis ISO'yu kendim yapmadiysam kullanmam. Kimseye de elalemin yapip internete saldigi abidik gubidik ISO'lari kullanmasini tavsiye etmem. Sadece artniyetli amaclar degil. Adam bilmeden hata yapmistir ve farketmemistir. Ama sen delirirsin o hata yuzunden. Konu sahibi onu yapabilecek olsa buraya bu konuyu acmazdi tahminim.

Sonucta sistem duruyor yerinde. Kursun, denesin. Memnun kalirsa kullanmaya devam eder. memnun kalmazsa sistem degistirmek yerine 4 GB RAM ekler keyfine bakar. :D

8.1 kurun kafanız rahat etsin, Windows desteğide devam ediyor hem.
Bu kismi bilmedigim icin soruyorum. W8 ve 8.1 hic kurmadim, kullanmadim. Pekte arastirmadim. DX12 destegi yoktu ilk ciktiginda. Su an eklendi mi?

Not : Arkadas on-board GPU kullandigi icin onun icin farketmeyecek su konfigurasyonu ile.

Brave'in kullanimi binde bir
Hiç sanmıyorum tarayıcı önerisi konusu açtığımda bile herkes Brave önermişti.
Duzenlenmis ISO'yu kendim yapmadiysam kullanmam. Kimseye de elalemin yapip internete saldigi abidik gubidik ISO'lari kullanmasini tavsiye etmem. Sadece artniyetli amaclar degil. Adam bilmeden hata yapmistir ve farketmemistir. Ama sen delirirsin o hata yuzunden. Konu sahibi onu yapabilecek olsa buraya bu konuyu acmazdi tahminim.
Kendinde kolay bir şekilde düzenleyebilirsin güvenemiyorsan.

Hiç sanmıyorum tarayıcı önerisi konusu açtığımda bile herkes Brave önermişti.

Kendinde kolay bir şekilde düzenleyebilirsin güvenemiyorsan.
Brave'in adini bile yazmaya tenezzul etmemis makale yazari. :D

4 GB RAM.
i5-3570 işlemci.
120 GB SSD.
250 GB HDD.
Intel HD Graphics 2500.
Kaldırır mı?
Yoksa Windows 7 kalsın mı?
Son olarak Windows 7'yi hiç silmeden sanki Windows 10'a günceller miş gibi bir şey var mı?
Bilgilerimin gitmesini istemiyorum.

11 kullanıyorum i5 3570 ile 4 gün önce de HD Graphics 2500 ile çalştırdım sorun çıkmadı 4 GB RAM iyi olur mu bilmem.

Chrome'a bilinmeyen ve kötü diyen oldu mu?Sen Brave bilinmiyor dedin bende sana bunu söyledim.
Brave'in adini bile yazmaya tenezzul etmemis makale yazari. :D
O zaman sana RAM sömüren Google Chrome ile başarılar.

Chrome'a bilinmeyen ve kötü diyen oldu mu?Sen Brave bilinmiyor dedin bende sana bunu söyledim.
Eh, milyonda bir kullanan var demek ki. :D

O zaman sana RAM sömüren Google Chrome ile başarılar.
Chrome kullandigimi kim soyledi ki? Ben SlimJet kullaniyorum. Neyse, adam sistemim W10 kaldirir mi demis, biz tarayici yaristiriyoruz hangisi uzaga baglanir diye. :p Adam konuyu actigina pisman oldu. 🥰 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı