i5 3570K ile GTX 1060 darboğaz yapar mı?

156318

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma yeni ekran kartı almayı düşünüyorum ve istedim ekran kartı GTX 1060. Forumda çoğu yerde 6 pin en fazla 75 watt harcar yazmışlar ama ben internetten baktım ve 1x 6pin 120 watt olarak gördüm bunu birisi açıklığa kavuşturabilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

GTX 1060'ın TDP değeri 120 Watt. Biraz hız aşırtma ile bunun biraz daha üzerine çıkabilir belki ama siz onu 120'den hesaplayın. Güç kaynağının modelini paylaşırsanız, yetip yetmeyeceğine bakarız. Darboğaz ise oyundan oyuna değişir. Ama genel olarak kayda değer bir darboğaz olmaz. RAM miktarı ve çift kanal olup olmaması da işin içine giriyor burada. Sistemdeki RAM miktarını da belirtin.

GTX 1060'ın TDP değeri 120 Watt. Biraz hız aşırtma ile bunun biraz daha üzerine çıkabilir belki ama siz onu 120'den hesaplayın. Güç kaynağının modelini paylaşırsanız, yetip yetmeyeceğine bakarız. Darboğaz ise oyundan oyuna değişir. Ama genel olarak kayda değer bir darboğaz olmaz. RAM miktarı ve çift kanal olup olmaması da işin içine giriyor burada. Sistemdeki RAM miktarını da belirtin.
İki tane 1600 MHz 4GB RAM var sistemimde.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma yeni ekran kartı almayı düşünüyorum ve istedim ekran kartı GTX 1060. Forumda çoğu yerde 6 pin en fazla 75 watt harcar yazmışlar ama ben internetten baktım ve 1x 6pin 120 watt olarak gördüm bunu birisi açıklığa kavuşturabilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Watt/elektrik konusuna açıklık getirebilirim, normal olarak 6 pin 75 8 pin ise 150 Watt üzerinde çalışır denir ama bu yanlıştır, 6 pin de 8 pin de 150 Watt taşıyabilir ve taşır.

6 pinin 8 pinden farkı 2 tane ground pini olmamasıdır, ground pinin amacı PSU’ya “bak kardeş bana 150 Watt verirken topraklama yap” demektir.

Yani pratikte 6 pin de 8 pin de rahatça 150 Watt elektrik taşır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı