i5 4200M sistem Valorant ve CS:GO'da oyun ilerledikçe FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 7

Levis001

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim Lenovo G510; Intel i5 4200M, 4 GB RAM, Intel HD Graphics 4600 ve AMD Radeon r5.

Valorant, CS:GO vs. bütün oyunlarda oyunu açıp direkt maça girdiğimde 100-110 FPS alıyorum. Çok akıcı oluyor ama oyun ilerledikçe FPS düşüyor. Ne kadar oynarsam o kadar fazla düşüyor, 1 saat sonra falan 35'lere kadar iniyor ama oyundan çıkış yapıp tekrar girdiğimde FPS gene 110-100 FPS'e çıkıyor. Sonra da yine düşüyor, yine çıkış yapıp giriyorum. Hep aynı. MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde işlemci en fazla 65, GPU da 60-62 falan oluyor. Isınma söz konusu değil. Oyun ayarları Full dusukteyken oynuyorum. Bütün FPS ayarları ayarlı, sogutucum sağlam. 10 derece, 12 derece azaltıyor. GPU CPU kullanimina baktığımda CPU düşük ayarlarda 70-100 arası, GPU 30-50 falan kullanılıyor. Ayarları yukseltince CPU 50, GPU 99 oluyor ama FPS dusuyor 55-60'a ki fark etmiyor. Yine de oyun ilerledikçe gitgide FPS azalıyor. Bunu niye yapıyor çok arastirdim. Sürekli format atan biriyim. Her şeyi denedim olmadı, Driver'lar falan. Her şey tam, güncel. Bu arada Windows 7 Ultimate SP1 64 Bit kullanıyorum. İşlemci ve ekran kartı MHz düşürmüyor, 855'e 2993, yani sabit. İşlemci arada 3093 oluyor o kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjda çalışırsa daha performanslı çalışır, güç planınıza göre değişebilir. Laptop çok ısınıyor diyeceğim ama harici soğutucu da kullanıyorsunuz. Güç planlarından kullandığınız güç planına girin, ayarlar kısmından gelişmiş ayarlara gelin. Orada PCI Express kısmını göreceksiniz. Bağlantılı güç tüketimi modunu yüksek performansa aldığınızdan emin olun. Aynı zamanda Intel HD Graphics panel kısmından da yüksek performansa alın.

Intel HD Graphics performansta AMD performansta sistem seçeneklerinden ve güç seçeneklerinden performansa aldım %100 ayarladım işlemci ve grafik ayarlarını. Bataryasiz prize takılı kullanıyorum.
Ama sorun bu arkadaşlar duzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.
Şarjda çalışırsa daha performanslı çalışır, güç planınıza göre değişebilir. Laptop çok ısınıyor diyeceğim ama harici soğutucu da kullanıyorsunuz. Güç planlarından kullandığınız güç planına girin, ayarlar kısmından gelişmiş ayarlara gelin. Orada PCI Express kısmını göreceksiniz. Bağlantılı güç tüketimi modunu yüksek performansa aldığınızdan emin olun. Aynı zamanda Intel HD Graphics panel kısmından da yüksek performansa alın.
Intel HD Graphics performansta AMD performansta sistem seçeneklerinden ve güç seçeneklerinden performansa aldım %100 ayarladım işlemci ve grafik ayarlarını. Bataryasiz prize takılı kullanıyorum.
Ama sorun bu arkadaşlar duzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı