i5 4200U sisteme Linux dağıtımı önerisi

sudo apt upgrade yaparsanız da kurar.
YouTube videolarında ekranda böyle çizgiler çıkıyor, bunu nasıl çözebilirim bilginiz var mı ?
Ekran Görüntüsü - 2023-08-05 14-38-46.png

• İşlemci: i5-4200U 1.60GHz
  • RAM: 8 GB.
  • Ekran kartı: GeForce 840M 2 GB.
  • Depolama: 240GB SSD.
Bu sisteme sahibim ve sadece günlük işler için - dizi-film izleme vs. - kullanıyorum. CS2 çıkınca onu oynarım kasmazsa. İlk defa Linux kullanacağım, farklılığı sevdiğim içinde geçmek istiyorum aslında. Hangi Linux dağıtımını kurmamı önerirsiniz?

Benim için olmazsa olmaz ilk şey Bluetooth kulaklığımı sorunsuz bir şekilde kullanabilmem :)

Çoğu kişi Mint der ama bence ilk başlayacaksan ubunru hayatımda hiç Mint kullanmadım kullanmam da çünkü Windows gibi ve bir şey çözemiyecağinizde bu niye böyle değil vs. olur onun yerine Arch (kurulumu biraz zor) KDE kurun daha iyi ya da herhangi bir dağıtıma kdr kurun ama biraz farklılık macOS gibi istiyorsanız GNOME eğer sisteminiz kötü ise Xfce yani hangi dağıtımı seçtiğiniz önemli değil önemli olan bunlar bunlara masaüstü ortamı deniyor YouTube'da ya da bir yerden araştırabilirsiniz.

Çoğu kişi Mint der ama bence ilk başlayacaksan ubunru hayatımda hiç Mint kullanmadım kullanmam da çünkü Windows gibi ve bir şey çözemiyecağinizde bu niye böyle değil vs. olur onun yerine Arch (kurulumu biraz zor) KDE kurun daha iyi ya da herhangi bir dağıtıma kdr kurun ama biraz farklılık macOS gibi istiyorsanız GNOME eğer sisteminiz kötü ise Xfce yani hangi dağıtımı seçtiğiniz önemli değil önemli olan bunlar bunlara masaüstü ortamı deniyor YouTube'da ya da bir yerden araştırabilirsiniz.
Linux Mint Cinnamon kurulu şu an hocam, performans açısından daha iyi bir dağıtım varsa direkt geçerim. Oyun oynamayacağım, sadece gündelik işler. Arayüz olarak daha basit olursa (Linux Mint gibi) başlangıç için daha iyi olur benim için.

Linux Mint Cinnamon kurulu şu an hocam, performans açısından daha iyi bir dağıtım varsa direkt geçerim. Oyun oynamayacağım, sadece gündelik işler. Arayüz olarak daha basit olursa (Linux Mint gibi) başlangıç için daha iyi olur benim için.
Hocam hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz

KDE neon veya Zorin OS. Arayüz bakımından kolaydır.

Yeni konular

Geri
Yukarı