i5 4440 Sisteme Linux dağıtımı önerisi

Tecrübe desem? 2 yıl Linux kullandım. Az çok temel seviyede bilgim var tecrübede ister istemez oluyor. Birçok oyunda en az %15 FPS kaybı yaşadım bazı oyunlarda %30 kayıp bile yaşadım. Ben 40 FPS alıyorsam o oyunda 28 FPS alıyorum akıcılık yok oluyor. Buna dayanarak söylüyorum. Siz halk ağızı olduğunu nereden çıkardınız onu anlayamadım?
Bu dönemin 1 yılı Mint Cinnamon ile geçti. 4 ay kadar kali kullandım, 2 ay MX kullandım geriye kalan zamanda Mint'in diğer sürümleri ile geçti. Pardus'u sadece okulda kullandım.

Tecrübeni ne yapayım? Linux'ta oynayan çoğu kişi sizin gibi gerçekten %30 kayıp yaşamıyor. Ha optimizasyonu o kadar kötü oyun var mı var, fakat "stabil" Wine oyunlarına göre konuşuyorsak dediğiniz doğru değil gibi.
Kaldı ki stabil olmayan oyunlarda bile %30'luk bir kayıp yaşamadım. Proprietary NVIDIA sürücüsü kullanıyorum.

Tecrübeni ne yapayım? Linux'ta oynayan çoğu kişi sizin gibi gerçekten %30 kayıp yaşamıyor. Ha optimizasyonu o kadar kötü oyun var mı var, fakat "stabil" Wine oyunlarına göre konuşuyorsak dediğiniz doğru değil gibi.
Kaldı ki stabil olmayan oyunlarda bile %30'luk bir kayıp yaşamadım. Proprietary NVIDIA sürücüsü kullanıyorum.
Tamam.

Geri
Yukarı