Çözüldü i5-4210U 0,79 GHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Daha fazla  
1639074823916.png

Arkadaşlar, neden oluyor bu acaba?
Zorlayıcı program kullanmıyorum ve ısınma sorunu yok.

Çözüm
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan ayarlarını değiştir\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir\İşlemci güç yönetimi\En düşük işlemci durumu %100'e ayarlayın.
Zorlayıcı program kullanmayı deneyin bakalım o zaman ne hızda çalışacak. Ultrabook işlemcisi kullanıyorsunuz. Sizin laptop büyük ihtimal aşırı ince. Bu yüzden ısınma sorunu olmasın diye işlemci böyle düşük hızlarda çalışır.

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan ayarlarını değiştir\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir\İşlemci güç yönetimi\En düşük işlemci durumu %100'e ayarlayın.

Çözüm
Güç planının yüksek performans olduğundan emin misiniz?

1639075364400.png

Sadece dengeli modu var :/

%70'e ayarladım, minimum 1, 80GHz görüyorum artık
çok fazla yükseltmek istemedim pili hemen bitmesin diye
Zorlayıcı program kullanmayı deneyin bakalım o zaman ne hızda çalışacak. Ultrabook işlemcisi kullanıyorsunuz. Sizin laptop büyük ihtimal aşırı ince. Bu yüzden ısınma sorunu olmasın diye işlemci böyle düşük hızlarda çalışır.

VGA girişi kadar ince :D, Kaspersky ile zorlayayım dedim ve normal değerlerde işlem yapıyordu, yani sorun aslında çözüm olarak işaretlediğim yerde imiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı