Laptop 0,79 GHz sabitleniyor

Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
SSD veya HDD modeli
TURBOX 118 GB
Ekran kartı
NVDİA gt740m
Anakart
yok
İşlemci
i3 4000m
Laptopum 0,79 GHz'ye düşüyor laptopun her bakımını yaptırmama rağmen sorunu çözemedim. Bütün uygulamaları da denedim 0,79 GHz sorunu olurken bir şey fark ettim fan sesi çıkmıyor. Nasıl çözeceğim hakkında bir bilgi verirseniz çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası-Donanım ve Ses-Güç Seçenekleri-Plan ayarlarını değiştir-Gelişmiş güç ayarlarını değiştir-İşlemci güç yönetimi-En düşük işlemci durumu ve en yüksek işlemci durumunu %100'e ayarlayın.

Eğer daha yüksekte çalışmasını istiyorsanız ve fan sesi sizi rahatsız etmeyecekse,

Güç planından yüksek performans moduna alın. Bu şekilde de artmıyorsa yeni bir güç planı oluşturup minimum işlemci gücünü 60-70-80 civarına çekin. Fanları aktif yapın. Bu şekilde ben herhangi bir sorun yaşamıyorum ve kullanıyorum. Ancak yapacağınız işlemden sorumluluk kabul etmemekle birlikte deneyebileceğinizi belirtmek isterim.

Eğer daha yüksekte çalışmasını istiyorsanız ve fan sesi sizi rahatsız etmeyecekse,

Güç planından yüksek performans moduna alın. Bu şekilde de artmıyorsa yeni bir güç planı oluşturup minimum işlemci gücünü 60-70-80 civarına çekin. Fanları aktif yapın. Bu şekilde ben herhangi bir sorun yaşamıyorum ve kullanıyorum. Ancak yapacağınız işlemden sorumluluk kabul etmemekle birlikte deneyebileceğinizi belirtmek isterim.
Reis onların hepsini yaptım bende fan sesi gelmiyor 0,79 ghz ye düşünce şarj adaptörü bile deiştim hala aynı sorun dün hiç böyle bi sorun yokdu laptopun hava yerinden hava çıkmıyor fan sesi gelmiyor termal macun bile sürdürdüm yani eğer çözemessem bi bilgisayarcı var ona bu konuyu paylaşcam inşallah o çözer bide bataryadandaa kaynaklı olabilirmi acaba? bataryanın kapasitesi %18 kalmışdı en son bakdığımda değiştiremiyorumda çok pahalı casper laptop kullanıyorum.
Adaptörümün volt değeri 100 240 arasındaymıs multibox adaptörün ismi

Denetim Masası-Donanım ve Ses-Güç Seçenekleri-Plan ayarlarını değiştir-Gelişmiş güç ayarlarını değiştir-İşlemci güç yönetimi-En düşük işlemci durumu ve en yüksek işlemci durumunu %100'e ayarlayın.
Reis onların hepsini yaptım bende fan sesi gelmiyor 0,79 ghz ye düşünce şarj adaptörü bile deiştim hala aynı sorun dün hiç böyle bi sorun yokdu laptopun hava yerinden hava çıkmıyor fan sesi gelmiyor termal macun bile sürdürdüm yani eğer çözemessem bi bilgisayarcı var ona bu konuyu paylaşcam inşallah o çözer bide bataryadandaa kaynaklı olabilirmi acaba? bataryanın kapasitesi %18 kalmışdı en son bakdığımda değiştiremiyorumda çok pahalı casper laptop kullanıyorum.

Hocam pilde çalışırken verimlilik modunu açtığıniz zaman öyle oluyor. Yani herhangi bir anormla durum yok.
Verimlilik modunu nasıl kapatabilirim? Şimdide 0,89 a sabitlendi ve çıkmıyor
image.png
yalnız windows 11 kullanmıyorum win10 pro kullanıyorum

Verimlilik modunu nasıl kapatabilirim? Şimdide 0,89 a sabitlendi ve çıkmıyorEki Görüntüle 1778829 yalnız Windows 11 kullanmıyorum Windows 10 Pro kullanıyorum

Laptopta güç ayarlarına girmen lazım. Denetim Masası'na gir oradaki pil ve güç ayarlarına bak ya da cihazının özel ayar uygulaması varsa ona gir oradaki pildeyken kullanım ayarları ile oyna derim.

Geri
Yukarı