i5 4210U sisteme Windows 11 kurulur mu?

Herkese selam sevgiler.
Bilgisayarıma Windows 11 kuracağım ama optimizasyon sorunu yaşar mıyım PC kasar mı tereddütüm var o yüzden foruma yazmak istediğim.

İşlemci: Intel Core i5 4210U.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 840M.
RAM: 4+4 GB.
ROM: 250 GB SSD+1 TB HDD.

Sizce Windows 11 kursam bir sorun sıkıntı yaşar mıyım?

Bypass yöntemiyle kurulabilir ancak sistem çok eski ve Windows 11 için 8 GB RAM artık yetersiz kalabiliyor minimum 16 GB gerekli bu sisteme Windows 11 bypass yöntemi ile kurulur stabil çalışır ancak sağlıklı olmaz sistemde arada donma olabilir SSD olması fark etmez eski cihazımdan biliyorum 3.nesil e kurmuştum SSD olsa bile işlemci gücü yeterli gelmediğinden hafif takılmalar oluyordu.

Bypass yöntemiyle kurulabilir ancak sistem çok eski ve Windows 11 için 8 GB RAM artık yetersiz kalabiliyor minimum 16 GB gerekli bu sisteme Windows 11 bypass yöntemi ile kurulur stabil çalışır ancak sağlıklı olmaz sistemde arada donma olabilir SSD olması fark etmez eski cihazımdan biliyorum 3.nesil e kurmuştum SSD olsa bile işlemci gücü yeterli gelmediğinden hafif takılmalar oluyordu.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Aldığım geri dönüşler sonucu vazgeçtim zaten. Olurda Microsoft bu tür cihazlara Win 11 için bir destek getirirse o zaman düşünebiliriz.

Geri
Yukarı