i5 4430S sisteme 1050 Ti yükseltmesi

VSR kısaca monitörün desteklediği maksimum çözünürlüğün üstüne de çıkmanı sağlar. Misal 1080P çözünürlüğüne getirebilirsin, tabii bu çözünürlük monitörün çözünürlüğüne göre sıkılaştırma yöntemi ile bunu yapar, bu yüzden gerçek 1080P görüntüsü elde etmezsin elbette. Görüntün keskinlik olur ama bazı durumlarda da bulanıklaşma olur.

O çözünürlükte işlemciye daha fazla yük biner sıkıntı yaşayabilirsin. Ancak VSR ile çözünürlüğü artırabilirsin.
Ben şimdi 1440x900 çözünürlkte oynayacağım ya oynayışımı kötü yönde etkiler mi 1080p ye oranla. İçimde bir huzursuzluk var hep sıfırdan bir sistem toplamak istedim hatta o kadar araştırdım ama maalesef bu yıl annem ve babam sağolsunlar beni özel okula ablamıda özel dershaneye yazdırdı. Bu yüzden borçlarımız var. Bende daha fazla zorlamak istemiyorum ama insanlık hali hep en üstünü istersin hele benim gibi genç birinde bu huy daha fazladır illahaki bilirsiniz. Sizce sıfırdan alamadığıma üzülmemem mi gerekir ? Direk GTX 1050 Tİ alsam . Bu yorumlarınız bana her gün başka kişilere yaptığınız sistem önerilerinden kat kat daha önemli. Sizler benden büyük ihtimalle çok daha büyük ve bilgili insanlarsınız. Ben hep büyüklerimi örnek alan biriyim. Bu yüzden yorumlarınız çok önemli, teşekkürler.

SM-G930F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

O çözünürlükte işlemciye yüklenen oyunlarda mutlaka darboğaz yapar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Misal bu video sana yol gösterir, işlemci yormayan bir oyunda İ5 4460 ile GTX 1060 900P de Prey oyununda CPU kullanımı %80 üstü seyrediyor, işlemciye yüklenen oyunlarda bu çözünürlükte darboğaz yapar biraz. Senin sisteminde İ5 4430S ve RX 570-470 ikilisi 900P de buna benzer bir CPU kullanımı seyredecektir. Bütçeni zorlamak istemiyorsan 1050 Ti alabilirsin. Eğer RX 570-470 alacaksan 900P de darboğaz yaptı mı VSR ile çözünürlüğü 1080P yapabilirsin.

AMD VSR Çözünürlük Desteği

Virtual Super Resolution | VSR | AMD

O çözünürlükte işlemciye yüklenen oyunlarda mutlaka darboğaz yapar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Misal bu video sana yol gösterir, işlemci yormayan bir oyunda İ5 4460 ile GTX 1060 900P de Prey oyununda CPU kullanımı %80 üstü seyrediyor, işlemciye yüklenen oyunlarda bu çözünürlükte darboğaz yapar biraz. Senin sisteminde İ5 4430S ve RX 570-470 ikilisi 900P de buna benzer bir CPU kullanımı seyredecektir. Bütçeni zorlamak istemiyorsan 1050 Ti alabilirsin. Eğer RX 570-470 alacaksan 900P de darboğaz yaptı mı VSR ile çözünürlüğü 1080P yapabilirsin.

AMD VSR Çözünürlük Desteği

Virtual Super Resolution | VSR | AMD
Sorduğum soru çok ayrı bir soruydu ama yinede bilgi için teşekkürler.

900P de ve 1080P de oynayacağın görüntü kalitesi arasında fark var. 900P de dediğim gibi darboğaz yaşarsın, sorduğun soruya detaylı olarak cevap verdim sen anlamadın galiba. Sıkıntı yaşadığında VSR kullan diyorum sana. 900P ile idare edebilirsin, bu çözünürlük için RX 570-470 almakta gereksiz olur, bu kart 1080P kartı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı