i5 4430S sisteme 1050 Ti yükseltmesi

Jhon le Carre

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorum başlık çok saçma fakat anlattıktan sonra benim nasıl bir karmaşanın içinde olduğumu anlayacaksınız. Şimdi başlıyorum, ben yakın zamanda artık daha üst seviye oyunlar ve daha fazla fps istiyorum artık GT420 ile sadece LoL denen illeti oynayabiliyorum. Ben artık Battlefield 1, PUBG vs. oyunlar oynamak istiyorum. Şimdi maalesef bu yıl ailem çok borca girdi ve ben de aşırı zorlamak istemiyorum. İsteğim aslında sıfırdan bir sistem toplamak fakat istediğim performansı almak için minimum 3500 TL bayılmam lazım. Ben diyorum ki mevcut sistemime (i5 4430S, 8GB RAM, 900P monitör 350W PSU) GTX 1050 Ti alıp hiç masrafa girmesem mi? Oynayacağım oyunları yukarıda yazdım bunları 900P de 75 FPS civarında oynayabilir miyim yüksek ayarlarda? Monitörüm 75hz çünkü.

Yorumlarınızı bekliyorum çok ikilemdeyin biri beni aydınlatsın.
@BERWAR @Barış Tolon @neko öbür ustalarımı ekleyemedim kusura bakmasınlar telefondayım isimleriniz uzun olduğu için yazamadım.

Not: Hatta şöyle diyorum ben şimdilik GTX 1050 Ti ile idare edeyim ilerleyen zamanlarda ekran kartsız bir sistem alıyım ve GTX 1050 Ti onu takayım onla da bir süre idare ettikten sonra yeni monitör ve ekran kartı alayım.

Merhabalar öncelikle bena 2 gün konuşma yasağı veren moderatöre selamlar. Kimse yorum yapmadı yorumları bekliyorum bu arada başlığıda değiştirmişler. Ben başlık olarak Yeni sistem vs GTX 1050 Tİ yazmıştım yorumlarınızı bekliyorum. @BERWAR @Barış Tolon @ShadYaqz @Nazım Paşa

Bence iyi düşünmüşsün, ailenin sıkışık olduğu bir dönemde yeni sistem toplamaya kalkışma, zaten sistemin de kötü değil.

GTX 1050 Ti al ve yoluna devam et derim. Sonra durumlar biraz düzelince yeni sistem konusu açarsın, yardım ederiz.

Merhabalar uzun bir süre düşündükten sonra geri geldim aklıma şöyle bir fikir geldi ben RX 570 ve yeni bir PSU alsam ne kadar mantıklı olur ? https://www.itopya.com/Sapphire-Pulse-RX570-ITX-4GB-GDDR5-256Bit-AMD-Radeon-DX12-Ekran-Karti/ Bu model gözüme çarptı küçük olduğu için kasa masrafıda çıkarmayacak benim kasama 21 cm'lik GPU sığıyor maksimum. Yorularınızı bekliyorum. Bu arada linkteki kart öbür RX570'lerden çok mü düşük GTX 1050 Tİ kadar ise gereksiz PSU masrafı olur çünkü. @BERWAR @ShadYaqz @Barış Tolon @Nazım Paşa

RX 570 alacak bütçen varsa alabilirsin, RX 570 Sapphire Pulse modeli ile diğer RX 570 modelleri arasında 4-5 FPS ancak fark olur. Sonuçta GPU'lar aynıdır.
Fakat benim attığım Pulse modellerininde düşüğü ITX olan modeli. RX 570 + PSU alacak bütçem var. Birde bir sıkıntı yaşamam değil mi? Uyumsuzluk gibi.

Performans konusunda ITX modeli ile diğer modellerin performansı yine aynı olur. Bu kartın soğutma ve OC potansiyeli daha az olur diğerlerine göre.
Peki çok teşekkür ederim bir sorum daha var. Uyumsuzluk sıkıntısı yaşar mıyım sadece PSU ve GPU alacağım. anakartım H81 serisinden bir tek onu yazmamışım diğerleri üstte yazıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı