i5 4440 sistem yenileme

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 5 yıl önce toparladığım bilgisayarımı yenilemeye karar verdim. İş güç derken oyun dünyasından bilgisayar bazında uzak kalmıştım, evdeki bilgisayar da nete girmek dışında başka bir işe yaramıyordu. Şu an sistemi baştan aşağı yeniliyorum; bunun için sizin engin bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
Bütçem 3000 TL'dir. En son çıkan oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmek istiyorum.

MB: MSI Z97 GAMING 5
CPU: Intel i5 4440 3.10 GHz.
Cooler: CM Seidon 120V
RAM: Kingston HyperX Fury 4 GB DDR3 1600MHz CL10.
GPU: yok!
HDD: Seagate 1TB
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
PSU: Corsair builder vs 80 Plus 650W
Case: Cooler Master 690 III
Monıtor: Samsung S22B350H 21.5" 2ms (analog+HDMI) Full HD LED monitör.

Benim düşüncem bu sisteme 16 GB RAM alıp kalan para ile alabildiğim en iyi ekran kartını almak. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.
1-Darboğaz yaşar mıyım?
2-Işlemciyi anakartı değiştirip daha hesaplı bir ekran kartı almak daha mı verimli olur?
Kasann durumu şu an bu şekilde.
b6706130-7299-4b81-b38d-1c617bbf133f.jpg

Son düzenleme:
  • İşlemci yetersiz, 4790 veya 4790K ile değiştirebilirsin.
  • RAM'i 16 GB yapmalısın.
  • Kalan bütçeyle, ekran kartı alırsın. Ama şunu belirteyim. 2. el işlemci fiyatları baya yüksek. Elindeki sistemi satabilirsen, güzel bir Ryzen tabanlı sistem dizebiliriz.

BDABCF72-44A7-4B26-ABEC-C020156F18AA.jpeg

Arkadaşlar sıvı soğutucudan anakarta sıvı bulaşmış sadece 1. Ram Slotum çalışıyor şuan.Herşeyi söktüm tiner ile anakartı temizledim kullandığım ram de bozuk olabilir diye düşünüyorum yarın bir tane ram bulup bütün slotları deniyeceğim.
Sormak istediğim 2 şey var.
1-Anakartın üzerinde Ram ile ilgili olan chip devre vs. nerde bulunuyor orayı ilaçlayıp ısıtmayı düşünüyorum.
2-Bu sıvı soğutucuyu söksem tamiri mümkün mü şuan bi damlatma vs yapmıyor tabi çalışırken incelemek lazım ama demek istediğim su bağlantı borularını makaronla sarıp kullanmaya devam edebilir miyim ?

Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 5 yıl önce toparladığım bilgisayarımı yenilemeye karar verdim. İş güç derken oyun dünyasından bilgisayar bazında uzak kalmıştım, evdeki bilgisayar da nete girmek dışında başka bir işe yaramıyordu. Şu an sistemi baştan aşağı yeniliyorum; bunun için sizin engin bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
Bütçem 3000 TL'dir. En son çıkan oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmek istiyorum.

MB: MSI Z97 GAMING 5
CPU: Intel i5 4440 3.10 GHz.
Cooler: CM Seidon 120V
RAM: Kingston HyperX Fury 4 GB DDR3 1600MHz CL10.
GPU: yok!
HDD: Seagate 1TB
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
PSU: Corsair builder vs 80 Plus 650W
Case: Cooler Master 690 III
Monıtor: Samsung S22B350H 21.5" 2ms (analog+HDMI) Full HD LED monitör.

Benim düşüncem bu sisteme 16 GB RAM alıp kalan para ile alabildiğim en iyi ekran kartını almak. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.
1-Darboğaz yaşar mıyım?
2-Işlemciyi anakartı değiştirip daha hesaplı bir ekran kartı almak daha mı verimli olur?
Kasann durumu şu an bu şekilde.Eki Görüntüle 534182
GTX 1660 Süper ekran kartı alın.
RAM slotu çalışıyorsa bir 4GB daha ekleyip 8GB yapın.
Elinizdeki işlemciyi satıp İ5 4690K ya da İ7 4790K işlemci alın.
Tabi bir de soğutucuyu tamir ettirin ya da yenisini alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı